Hokej

Hříšník Kane našel nové angažmá. Pokud mu to NHL dovolí, má smlouvu na rok

Hříšník Kane našel nové angažmá. Pokud mu to NHL dovolí, má smlouvu na rok
Zdroj: profimedia.cz

Hříšník Evander Kane, který byl propuštěn ze služeb San Jose Sharks, má pravděpodobně nové angažmá. V zámoří se objevily zprávy, že se útočník připojí k Edmontonu Oilers hned, jak mu NHL dovolí návrat do ligy.

Kane zfalšoval certifikát o očkování na covid-19 a následně byl odsunut do AHL, kde bezpečnostní pravidla porušil znovu, když v prosinci s pozitivním testem cestoval do Vancouveru. Za své prohřešky si vysloužil suspendaci na 21 zápasů a San Jose Sharks 9. ledna poskytla jeho smlouvu na volný trh.

O bývalého žraloka, který, když se dostane na led, je cennou posilou útoku, o čemž svědčí pozice nejlepšího střelce Sharks z minulé sezóny, projevil zájem Edmonton Oilers. Podle zpráv s hráčem brzy uzavřou smlouvu na jeden rok.

Související obsah

Kane si přijde na plat 750 tisíc dolarů, téměř 16,5 milionu korun, a bonus při podpisu smlouvy 625 tisíc dolarů, tedy 13,7 milionu korun. Navíc má ve smlouvě položku "No move clause," tedy že nemůže být bez svého souhlasu vyměněn do jiného týmu.

Před oficiálním potvrzením Oilers čekají, zda disciplinární komise NHL povolí Kaneovi návrat. Nyní to vypadá, že za porušení hráčského kontraktu a protokolu covid-19 nebude dále stíhán a přestupu tak nic nebrání, jak informoval The Athletic.

Kane naposledy nastoupil v AHL za San Jose Barracuda, kdy v pěti zápasech vstřelil 2 góly a přidal 6 asistencí. V sezóně 2020/21 za San Jose Sharks během 56 utkání vsítil 22 gólů a přispal si 27 asistencí.

Edmonton Oilers se v Pacifické divizi nachází na šesté pozici, mimo postupová místa do play-off. Z posledních deseti zápasů mají bilanci 3-7.

Oilers v útoku vede hvězdný Connor McDavid, který projde klidně i přes pět hráčů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události