Tenis

Tam, kde nemusí mít očkování. Djokovič zažije restart v Dubaji

Tam, kde nemusí mít očkování. Djokovič zažije restart v Dubaji
Tenista Novak Djokovič. Zdroj: Profimedia.cz

Start nového kalendářního roku mu nevyšel, a proto už zbrojí na další část sezony. Srbský tenista Novak Djokovič kvůli protikoronavirovým opatřením přišel o Australian Open, brzy si však chce spravit chuť. Nebude to jinde než v Dubaji, kde světová jednička v minulosti už pětkrát vyhrála. Navíc pro účast na turnaji nepotřebuje očkování proti covidu-19.

Ságu okolo Novaka Djokoviče sledoval snad každý sportovní fanoušek. Srbská tenisová hvězda nemohla obhajovat titul na Australian Open, protože nesplnila požadavky pro vstup do země. I když se dvacetinásobný grandslamový šampion hájil a soudil, nakonec byl z Austrálie deportován a sen o jednadvacátém grandslamu kariéry se rozplynul. 

Teď už však Djokovič myslí na další turnaje a výhry. Naposledy nastoupil na kurt 3. prosince loňského roku, když v daviscupovém zápase porazil Marina Čiliče. Od té doby nehrál soutěžní utkání a po krátké pauze a konci sezony se začal připravovat na tu novou. 

Související obsah

Původní plány krachly, a tak nový soutěžní ročník Srb otevře až na konci února. Zúčastní se turnaje v Dubaji, kde v minulosti pětkrát vyhrál, naposledy v roce 2020. Zásadní pro jeho účast je, že se nemusí prokazovat očkováním proti covidu-19, a tak může 21. února směle nastoupit. 

Restart další tenisové sezony navíc zažije pozitivně naladěn. Vše totiž nasvědčuje tomu, že nakonec bude moci startovat na French Open, jež se uskuteční v květnu. Francouzští politici totiž zmírnili původní opatření, a Djokovič tak má velkou šanci, že si na druhém grandslamu sezony zahraje.

Po vyhoštění z Austrálie na Djokoviče čekaly doma v Srbsku davy fanoušků:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události