Brankář Alisson je dítě štěstěny. Dvakrát dostal červenou, zápas přesto dohrál

Brankář Alisson při ostrém zákroku na Ennera Valenciu Zdroj: Profimedia

Brazilský brankář Alisson Becker, který na klubové scéně hájí barvy Liverpoolu, měl ve čtvrtečním kvalifikačním utkání o mistrovství světa proti Ekvádoru dvojnásobné štěstí. Od hlavního sudího viděl dvakrát červenou kartu, ale VAR ji vždy zrušil. Zápas nakonec skončil nerozhodně 1:1 a došlo i na platné červené karty.

První červená přišla pro zkušeného gólmana ve 26. minutě. Alisson vyběhl mimo vápno a vysokou nohou odehrál míč před Ennerem Valenciou. Toho následně kopl do hlavy a sudí Wilmar Roldán neváhal a tasil červenou. Jenže celá situace se přezkoumala u videa a 29letý brankář nakonec předčasně do sprch nemusel. Obdržel pouze žlutou.

To vše se událo za stavu 1:0 pro Brazílii, když už oba týmy měly na hřišti o jednoho hráče méně. V 15. minutě byl vyloučen brankář Ekvádoru Dominguez a ve 20. minutě se poroučel ze hřiště po druhé žluté také hostující Emerson Royal.

​Na vedoucí Casemirův gól dokázal za Ekvádor odpovědět v 75. minutě Felix Torres. Domácí dokonce sahali po vítězství. Ve třetí nastavené minutě byl opět ve hře Alisson, který šel v pokutovém území po balónu hodně tvrdě, pěstmi míč vyrazil, ale zároveň sestřelil Preciada. Rozhodčí odpískal pokutový kop a gólmanovi ukázal druhou žlutou kartu. Jenže opět zasáhl VAR a rozhodnutí zrušil.

"Myslím, že to bylo poprvé, co se něco takového stalo," prohlásil po zápase Alisson. "Myslím, že jsem se v obou situacích zachoval správně. Hodně mi při protestech pomohli spoluhráči a opět se ukázalo, jak je ve fotbale důležitý VAR. Kdyby nebylo videa, byli bychom nespravedlivě potrestáni," pokračoval gólman Liverpoolu.

S rozhodnutími videa naopak nebyl vůbec spokojený trenér Ekvádoru Gustavo Alfaro. "Jsme šokováni vývojem zápasu a všemi podivnými věcmi. Nechci žádné laskavosti, chci jen spravedlnost. Cítíme, že jsme měli šanci na historické vítězství, které nám ale bylo odebráno," řekl.

Zápas nakonec skončil remízou 1:1. Brazilci už mají jistý postup na prosincové mistrovství světa v Kataru, když tabulku jihoamerické kvalifikace vedou s 36 body. Ekvádor je třetí s 24 body a o účast mezi nejlepšími celky světa bude muset ještě zabojovat.

V německé lize se dařilo gólmanovi Mönchengladbachu, který v utkání s Leverkusenem chytil dvě penalty, z toho jednu Patriku Schickovi: