UFC

Rakič přišel v UFC o další zápas, bývalý šampion Blachowicz je zraněný

Rakič přišel v UFC o další zápas, bývalý šampion Blachowicz je zraněný
UFC zápasník Aleksandar Rakič Zdroj: Profimedia

Rakouský zápasník Aleksandar Rakič, kterého čeští fanoušci znají především z nepřátelského vztahu s Jiřím Procházkou, opět přišel o zápas. Bývalý polský šampion těžké váhy Jan Blachowicz se s ním měl utkat již v březnu, ale vzhledem ke zranění se zápas odkládá.

Rakušan Rakič se dlouhodobě navážel do Jiřího Procházky a na sociálních sítích jej výrazně provokoval. Český samuraj byl ovšem naprosto klidný a na jeho útoky ani nereagoval. Rodák z Vídně chtěl zápas právě s Procházkou, ale ten šel přímo k titulovému zápasu. 

První Čech, který bude bojovat v UFC o titul, se tak potká s Brazilcem Teixeirou. Rakič měl jít proti Blachowiczovi, který v minulém roce na podzim přišel o pás právě proti Gloverovi Teixeirovi. Oba se proti sobě měli postavit již v březnu, ale zápas se nakonec neuskuteční. 

"Přátelé, mám pro vás bohužel špatnou zprávu. Na konci března zápasit nebudu. Poranil jsem si páteř a obecně oblast kolem krku, kvůli čemuž je pro mě nemožné cvičit s těžkými váhami. A v rámci tréninku přeci člověk potřebuje zvedat těžké váhy, že? Potřebuji to tedy vyřešit. Naštěstí je to tak, že zranění nevyžaduje operativní zákrok, za což jsem rád. Měla by stačit intenzivní rehabilitace. Doufám, že se souboj s Rakičem posune, abychom se někdy v první polovině roku mohli potkat v oktagonu," vysvětlil Jan Blachowicz na instagramu. 

Související obsah

​Kdo by od Rakiče čekal nějakou horkou odpověď, by se tentokrát naprosto zmýlil. "Brzy se uzdrav, přeji rychlou rekonvalescenci. Uvidíme se později v tomto roce. Přeji hodně štěstí," zareagoval Rakušan taktéž na svém instagramu. 

UFC již avizovalo, že Rakičovi nového soupeře hledat nebude a duel se uskuteční později v letošním roce, pokud na tom bude polský zápasník lépe. Blachowicz je v žebříčku polotěžké váhy na prvním místě, Rakič je aktuálně třetí. Vítěz jejich duelu s největší pravděpodobností bude příštím titulovým vyzyvatelem, takže se utká s vítězem souboje Procházka-Teixeira.

Sympatický Jan Blachowicz již dříve překvapil štáb TV Nova základní češtinou: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události