Další sporty

Potvrzeno! Tyson Fury bude obhajovat titul, vyzyvatelem je Dillian Whyte

Potvrzeno! Tyson Fury bude obhajovat titul, vyzyvatelem je Dillian Whyte
Zdroj: profimedia.cz

Promotér Frank Warren potvrdil zápas mezi Tysonem Furym a titulovým vyzyvatelem Dillianem Whytem. Anglický neporažený boxer bude obhajovat titul WBC, zároveň se tak nejspíše brzy potvrdí odveta mezi Anthonym Joshuou a Oleksanderem Usykem.

V minulých dnech a týdnech se spekulovalo o tom, že by se Fury a Usyk utkali proti sobě v jednom z nejlepších zápasů boxerské novodobé historie. Joshua s Whytem měli dostat kompenzace, ale nakonec k obhajobám titulů nejspíše dojde. 

Třiatřicetiletý Jamajčan Whyte se o titul utká poprvé, a to proti neporaženému britskému fenoménovi, který si naposledy poradil s Deontayem Wilderem, s nímž ukončil slavnou boxerskou trilogii. Zápas by se dokonce mohl uskutečnit ve Velké Británii. 

Související obsah

​Whyte byl dlouhou dobu vyzyvatelem číslo jedna o titul v kategorii WBC, ale čekalo se na dokončení zápasu s Wilderem. Nyní je Jamajčan povinným vyzyvatelem a k zápasu by tak brzy mělo dojít. Datum zápasu je ovšem nadále ve hvězdách. 

V anglických médiích se tak začalo spekulovat, zda dojde k odvetě zápasu mezi Joshuou a Ukrajincem Usykem, který britského boxera překvapil v minulém roce a zcela zaslouženě jej připravil o tituly organizací IBF, WBA a WBO.

Takhle Tyson Fury zpíval po získání titulu v organizaci WBC:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události