Hokej

Velká pocta. Rangers vyvěsili Lundqvistovi dres, přál mu i Hašek

Bývalý hokejový brankář Henrik Lundqvist se dočkal významné pocty. New York Rangers vyvěsili v Madison Square Garden jeho dres s číslem 30, ve kterém odchytal za "Jezdce" patnáct sezon a vyhrál Vezinovu trofej. Slavnostní okamžik se odehrál před duelem proti Minnesotě a švédská brankářská legenda jej mohla oslavit s celou rodinou. "Králi" Henrikovi gratuloval i bývalý český gólman Dominik Hašek.

"Gratuluju ke tvé neuvěřitelné kariéře. Patnáct sezon v New Yorku se 459 vítězstvími je úžasné. Užíval jsem si to, když jsme hráli proti sobě. Přeju ti štěstí a zdraví v hokejovém důchodu. Jsi opravdový král," tak popřál Henriku Lundqvistovi na twitteru k velké události Čech Dominik Hašek, který se se Švédem velmi dobře zná ze svého působení v NHL.

Devětatřicetiletý maskovaný muž ze švédského Äre s hokejem skončil v srpnu 2021 kvůli problémům se srdcem. Kariéru nejprve na podzim roku 2020 pouze přerušil, po operaci a náhradě aortální chlopně však musel říct definitivní sbohem.

Související obsah

​Teď se dočkal ocenění, kterým se nemůže pyšnit jen tak někdo. Zástupci New Yorku Rangers, jehož barvy Lundqvist hájil patnáct sezon a získal v jejich dresu v roce 2012 Vezinovu trofej, se rozhodli, že jednomu ze svých nejlepších hráčů historie vyvěsí dres. 

Slavnostní moment se uskutečnil před duelem Rangers proti Minnesotě a kromě samotného brankáře se ho zúčastnila i jeho rodina. Během ceremoniálu fanoušci skandovali Švédovo jméno a neustále tleskali. Moment navíc doplnily speciální efekty. Lundqvist si pak střihl i symbolické úvodní buly. Jedinou kaňkou na krásném večeru tak byl jen fakt, že "Jezdci" s Wild prohráli. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události