Hokej

Tohle už nikdy nezkoušej! Lundqvist vzpomíná na pokojového parťáka Jágra

Tohle už nikdy nezkoušej! Lundqvist vzpomíná na pokojového parťáka Jágra
Henrik Lundqvist a Jaromír Jágr Zdroj: Profimedia.cz

Z pátku na sobotu proběhne v newyorské Madison Square Garden velká veselka. Legendární číslo 30 půjde pod strop, a to na počest švédského brankáře Henrika Lundqvista. Ten zatím létá po všemožných redakcích a pořadech, kde z něj občas vypadne nějaká suprová vzpomínka. V deníku NY Post výrazně vzpomněl na Jaromíra Jágra.

V jednom z největších newyorských deníků se rozpovídal o možnosti vstřelení branky. Jeden z jeho největších rivalů přes řeku, Martin Brodeur, se trefil jednou a další dvě branky mu byly uznány, a tak se samozřejmě chtěl prosadit také King Henrik. 

"Stalo se to někdy v mé první či druhé sezóně. Vím, že to bylo na začátku kariéry," začal Lundqvist. "Vedli jsme 3:1, já to zkusil, ale minul jsem a soupeř pak snížil na 2:3. Naštěstí jsme pak vyhráli, na konci jsem měl ještě jeden velký zákrok," pokračoval jeden z nejlepších brankářů hokejové historie. 

"Po zápase ke mně přišel Jaromír Jágr a říká mi: Dokud nejsi MVP, tak tohle už nikdy nezkoušej," vyprávěl se vzpomínkami v očích Lundqvist. "A víte co? Já už to nezkusil," dodal devětatřicetiletý bývalý brankář. Ten musel ukončit kariéru kvůli problémům se srdcem.

Související obsah

"Jaromír Jágr byl pro mou kariéru výjimečný člověk. Na mém prvním kempu jsme jeli na trénink do West Pointu a ze všech hráčů na mě zbyl právě Jágr. Byli jsme spolu na pokoji. Nemohl jsem tomu uvěřit, byl jsem hrozně nadšený," vypráví Lundqvist pro NY Post

"První věc, kterou jsem udělal, bylo to, že jsem to šel volat mému bráchovi. Bylo to nereálné," pokračoval Lundqvist v povídání o Jágrovi. Již v sobotu ráno středoevropského času poletí jeho dres pod strop MSG. Jeho kariéra byla opravdu nevšední. 

Před minulou sezónou přišla špatná zpráva, která Lundqvistovi nakonec ukončila kariéru:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události