šipky

Čtvrtfinále bylo pohromou favoritů. Vypadla světová jednička i van Gerwen

Šipkařské The Masters se blíží ke svému konci. V turnaji zůstala už pouze čtyřka nejlepších. A nenajdeme v ní světovou jedničku Gerwyna Price ani Michaela van Gerwena. Prvně jmenovaného vyřadil obhájce triumfu Jonny Clayton.

V prvním nedělním čtvrtfinále se utkal Dave Chisnall s finalistou z posledního mistrovství světa Michaelem Smithem. Zápas byl od začátku velmi vyrovnaný, oba borci měli průměr stále kolem stovky, ale nakonec se radoval Chizzy po vítězství 10:8. V zápase se mu navíc podařilo parádní zavření 153.

Po anglickém derby přišlo na řadu velšské. Světová jednička Gerwyn Price se střetl s obhájcem trofeje Jonnym Claytonem. A byla to parádní podívaná s úžasnou úspěšností na zavírání. Price měl sice přes 50 procent, ale Clayton dokonce 66 procent, když z patnácti pokusů minul pouze pět. Světová osmička nakonec zvítězila 10:8 a v semifinále se střetne s Chisnallemss.

Související obsah

​Třetí zápas obstaral Simon Whitlock a José de Sousa. Favoritem byl portugalský šipkař. A to i z důvodu, že australský čaroděj startoval na turnaji z pozice náhradníka. Nicméně byl to boj až do posledního legu. Zápas nabídl plný počet 19 legů, do kterého šel s výhodou tří šipek Whitlock. Jenže zahrál jednoznačně jeho nejhorší leg z celého duelu, čehož "The Special One" využil a nakonec postoupil mezi nejlepší čtyřku po výsledku 10:9.

Poslední zápas obstaral Michale van Gerwen a Joe Cullen. Lépe začal nizozemský šipkař, který hned v úvodu sebral svému soupeři podání. Jenže "The Rockstar" se nenechal rozhodit, naopak svou hru v průběhu zlepšoval a dostal se do vedení. To udržel až do konce a nakonec se zrodil nejjednoznačnější výsledek ze všech čtvrtfinále. Angličan vyhrál 10:7 a v boji o finále vyzve de Sousu.​

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu šipky

Důležité Události