MMA

Bellator se vrací do Paříže. Francouzským divákům nabídne bitvu o titul těžké váhy

Bellator se vrací do Paříže. Francouzským divákům nabídne bitvu o titul těžké váhy
Šampion Bellatoru Ryan Bader Zdroj: Profimedia

Skvělá zpráva pro tuzemské MMA fanoušky. Americká organizace Bellator se přiblíží českým hranicím, vrátí se do Paříže. V hlavním městě Francie se v květnu odehraje odveta mezi šampionem těžké váhy Ryanem Baderem a místní superhvězdou Cheickem Kongem.

Bellator byla první světová MMA organizace, která po legalizaci MMA ve Francii vstoupila na tamní půdu (smíšená bojová umění byla ve Francii v moderní podobě zakázána od roku 2016 do roku 2020, kdy vstoupila pod správu francouzské boxerské federace). Před dvěma roky se ve Francii odehrála akce Bellator 248, lístky se vyprodaly během 48 hodin a akce měla enormní úspěch. Nyní se šéf organizace Scott Coker plánuje do země galského kohouta vrátit.

Na posledním galavečeru, kde Ryan Bader obhájil status šampiona těžké váhy, organizace oznámila zastávku evropské tour právě v Paříži. Galavečer se 6. května znovu odehraje v Accor Areně. Lístky lze zakoupit zde, nejlevnější místa začínají na 30 eurech (tedy 732 korun). Ti, co se akce osobně nezúčastní, budou moci celý galavečer sledovat z pohodlí domova v příznivém čase na stanici Nova Sport a na portálu Voyo. Stejně tak druhou evropskou zastávku v Londýně, Bellator: Amosov vs. Page, což bude o týden později.

Ryan Bader na Bellatoru 273 obhájil titul proti favorizovanému Valentinu Moldavskému. Po pěti kolech ukořistil výhru "jen" na body, v prvním kole přitom nebyl daleko od ukončení soupeře:

​Hlavním zápasem večera bude bitva o titul těžké váhy mezi Ryanem Baderem (29–7, 1NC) a dvojkou žebříčku Cheickem Kongem (31–11–2, 1NC), francouzským veteránem, který má na kontě tituly mistra světa v kickboxu a před Bellatorem sedm let působil v UFC. Oba mají spolu nevyřízené účty, jejich první střetnutí skončilo kontumací po nechtěném zásahu do oka. Zbytek zápasové karty bude oznámen později.

Související obsah

"Přinést Bellator do Francie byl pro mě jeden z největších úspěchů mé kariéry. Věděl jsem, že to je začátek dlouhé štace velkých galavečerů ve Francii. Teď jsme připraveni na druhou zastávku a tentokrát přinášíme souboj o titul šampiona těžké váhy s nejznámějším francouzským zápasníkem v historii," komentoval prezident organizace Scott Coker.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události