Las Vegas

Hvězdy NHL budou o víkendu ve Vegas hazardovat s kartami

Hvězdy NHL budou o víkendu ve Vegas hazardovat s kartami
Součástí All Star Game bude i hokejový blackjack Zdroj: NHL media

Vedení NHL oznámilo detailní program dovednostních soutěží v rámci NHL All-Star Game. Ke klasickým pěti dovednostním disciplínám přibyly dvě nové. Hokejový blackjack, kde hráči střílí na karty, a zasahování cílů v divácky atraktivním prostředí známé fontány. Letošní ročník se uskuteční v domově týmu Vegas Golden Knights, kterým je T-Mobile Arena. Program začíná v sobotu 5. února v 1:30 SEČ.

Las Vegas NHL 21 in 22, první nově vzniklá soutěž, se bude odehrávat v duchu karetních her. Hráči budou střílet puky do obrovských karet s čísly. Kolo vyhrává střelec s nejvyšší kombinací nebo ten, kdo první dosáhne součtu 21, ale nepřesáhne jej, půjde tedy o takový hokejový blackjack. Pokud hráč mine terč, kolo pro něj končí. Soutěže se zúčastní pět střelců a vítězem je ten, kdo první vyhraje dvě kola.

NHL Fountain Face-Off, druhá z nově vzniklých dovednostních soutěží, se bude konat na světoznámých Fountains of Bellagio. Soutěž spočívá v tom, že hráč stojící na ostrůvku se bude snažit zasáhnout pět terčů umístěných na vodě v co nejkratším čase. Po kvalifikačních kolech o osmi účastnících bude následovat finále jeden na jednoho. Vítězem se stane střelec, který zasáhne všech pět cílů rychleji.

Mimo tyto dvě soutěže se budou konat i ty tradiční. Střelba na přesnost, nejtvrdší střela, nejrychlejší bruslař, brankář s nejdéle udrženým čistým kontem a soutěž o nejkreativnější samostatný nájezd. Individuální vítěz každé ze soutěží si přijde na 30 000 dolarů (650 tisíc korun).

Související obsah

​Samotné utkání hvězd se odehraje v sobotu 5. února od 21 hodin našeho času formou miniturnaje čtyř divizí o třech zápasech, které se budou hrát ve formátu tři proti třem. Mezi pozvanými hvězdami letos chybí čeští hokejisté. Víkend hvězd zámořské hokejové soutěže se běžně koná každý rok, pouze loni se kvůli koronavirové pandemii neuskutečnil.

Na All-Star Game se dostal i Timo Meier, který dal nedávno pět gólů za jeden zápas:

TN.cz Pavel Prokorát
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události