Další sporty

Tom Brady definitivně končí! Ve hře ho neudržel ani bonus 326 milionů korun

Dlouho nepředstavitelný scénář se stal skutečností a NFL bude příští rok bez Toma Bradyho. Nejúspěšnější quarterback v historii amerického fotbalu a sedminásobný vítěz Super Bowlu v úterý oznámil, že se po 22 letech rozhodl ukončit profesionální kariéru.

Zvěsti o konci hvězdného quarterbacka se začaly objevovat už po vypadnutí Tampy Bay Buccaneers z letošního play-off. Po čase na rozhodnutí 44letý Tom Brady utnul spekulace o své budoucnosti a oznámil konec.

"Je to hrozně těžké napsat, ale je to tak: už nepodstoupím ten soutěžní závazek. Miloval jsem svou kariéru v NFL, ale teď nastal čas soustředit svůj čas a energii na další věci, které vyžadují mou pozornost," stojí ve vyjádření Toma Bradyho na sociální síti, ve kterém děkuje všem, kteří ho za 22 let strávených v NFL doprovázeli.

Brady do NFL vstoupil v roce 2000 jako 199. volba draftu. Tehdy si ho jako záložního quarterbacka do týmu New England Patriots vybral Bill Belichick. První sezónu strávil na lavičce, šanci dostal až na začátku ročníku 2001, kdy nahradil zraněného Drewa Bledsoea. A tím začala zářit hvězda, která ohromovala dalších 22 let. Už první rok na pozici quarterbacka dovedl Patriots k prvnímu titulu v klubové historii.

U Patriots strávil 20 dlouhých let a s týmem vyhrál Super Bowl hned šestkrát. V roce 2020 jedinkrát v kariéře změnil působiště a přestoupil do Tampy Bay Buccaneers. Hned první sezonu zakončil ziskem již sedmého Super Bowlu.

Kromě rekordního počtu vyhraných Super Bowlů má na kontě celou řadu NFL rekordů včetně nejvíce vyhraných zápasů (277), nejvíce dokončených přihrávek (7 263), nejvíce naházených touchdownů (624), nejvíce naházených yardů (84 520) a řadu ocenění pro nejužitečnějšího hráče ligy.

Související obsah

Z informací o Bradyho smlouvě na webu Spotrac vyplývá, že ukončením kariéry před 4. únorem Brady může přijít o významnou část z 20milionového podpisového bonusu. Konkrétně se jedná o 15 milionů dolarů, což je v přepočtu asi 326 milionů korun. 

Připomeňte si loňské finále Super Bowlu mezi Tampou Bay a Kansasem Chiefs:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události