Hokej

Skvělá zpráva pro fanoušky ledního hokeje. NHL se vrátí do České republiky

Skvělá zpráva pro fanoušky ledního hokeje. NHL se vrátí do České republiky
Zdroj: profimedia.cz

Skvělá zpráva pro tuzemské hokejové fanoušky. Zámořská NHL se v příští sezóně vrátí do Evropy, konkrétně i do České republiky. Česko a Finsko mají na podzim hostit utkání základní části, přípravné zápasy se předtím odehrají ve Švýcarsku a Německu.

Naposledy se utkání NHL odehrála mimo území Severní Ameriky v listopadu 2019. V roce 2020 se mělo v Praze odehrát utkání Bostonu Bruins s Nashvillem Predators, ale plány zhatil koronavirus. Zatím se v Evropě odehrálo 32 přípravných zápasů NHL a 28 zápasů základní části.

V roce 2023 se snad fanoušci dočkají. Vedení ligy plány pro návrat do Evropy oznámilo během All-Star víkendu: "Zavedli jsme trend pravidelných zápasů v Evropě. Je pochopitelné, že s doznívající pandemií a snad návratem k normálu to obnovíme a rozšíříme," řekl zástupce komisionáře Bill Daly.

Související obsah

Zatím není upřesněno ani to, jaké kluby se v Evropě představí, ani v jakých městech. Nicméně hlavním dějištěm utkání základní části má být Česká republika a Finsko. Přípravná utkání by mělo hostit Švýcarsko a Německo.

Takové bylo utkání Chicaga s Philadelphií v Praze v roce 2019:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události