Gólové žně v Ligue 1: PSG ztrestalo Lille 5:1, trefil se Messi i Mbappé

Ve francouzské lize nebyla v neděli nouze o góly. Postaral se o to zejména celek Stade de Reims, který ve 23. kole pěti góly sestřelil Bordeaux, a PSG, které se LOSC Lille pomstilo pěti góly za minulý ročník, kdy jim vyfoukli titul. Trefil se Messi, Mbappé, Kimpembe a dvakrát Danilo.

Střetnutí loňského vicemistra s mistrem nabídlo atraktivní fotbal. PSG udeřilo hned v desáté minutě, Danilo využil chyby v obraně a získaný míč uklidil do brány. Poté úřadovali domácí, Sven Botman si ve vápně vyskočil pro centr od Hatema Ben Arfi a srovnal na 1:1. Fotbalisté Lille poté zvýšili svůj tlak, ale po pár akcích to byli znovu Pařížané, kdo rozvlnil síť. Messi z rohového kopu našel volného Kimpembeho, a ten poslal míč do šibenice. O čtyři minuty později se trefil sám argentinský kanonýr. Messi se po individuálním průniku ocitl tváří v tvář vyběhnutému gólmanovi, které překonal povedeným lobem.

Druhá polovina začala za stavu 3:1, ale netrvalo dlouho a stav se opět měnil. Už druhou trefou v zápase upravil na 4:1 záložník Danilo. Tentokrát se mu povedla střela z hranice velkého vápna. Také Kylian Mbappé ukázal, že umí vystřelit. V 67. minutě za šestnáctkou nečekaně vypálil nechytatelnou dělovku a upravil na konečných 5:1. PSG neprohrálo již patnáct ligových utkání v řadě a po dalším tříbodovém zisku vede francouzskou ligu s náskokem třinácti bodů nad druhou Marseille. Lille jsou jedenáctí.

Na Stade Auguste-Delaune po první půli nic nenasvědčovalo tomu, že souboj celků z druhé poloviny tabulky skončí takovým debaklem. Hráči se do kabin po Ekitikeho dorážce penalty rozešli za stavu 1:0. Jenže ve druhé půli se tým Reims utrhl ze řetězu. Vedení zvýšil Munetsi, který se do sestavy vrátil po dvou vynechaných měsících kvůli zranění, střelou pod břevno. Na svého spoluhráče navázal střelou z dálky Azor Matusiwa, o tři minuty později zvýšil už na 4:0 stoper Faes. Kanonádu červeno-bílých zakončil v 76. minutě znovu Munetsi, který individuální akci zakončil ze strany střelou na vzdálenou tyč.

Bordeaux po prohře zůstává na předposledním 19. místě tabulky, tým Reims je 14. Naopak z šestého na čtvrté místo postoupil Štrasburk, který doma překonal Nantes 1:0.