Tenis

První titul ve čtrnácti letech. Česká tenistka zazářila na turnaji v Americe

První titul ve čtrnácti letech. Česká tenistka zazářila na turnaji v Americe
Česká tenistka Brenda Fruhvirtová. | Zdroj: Profimedia.cz

Talentovaná česká tenistka vystrkuje drápky. Teprve čtrnáctiletá Brenda Fruhvirtová porazila na turnaji ITF v argentinském Tucumanu Carolinu Meligeni Alvesovou a vybojovala svůj první titul mezi profesionálkami. A to už při svém třetím startu na některém z mezinárodních tenisových podniků.

Tenisové publikum udivovala už při cestě do finále. Brenda Fruhvirtová v pouhých čtrnácti letech dokráčela na antukovém turnaji v argentinském Tucumanu až do finále, kde výborné výsledky korunovala ziskem titulu pro vítězku. Nejdřív postupně porazila Mirianu Tonaovou, Luciu Peyereovou, Elinu Avanesjanovou i Paulu Ormaecheaovou.

V rozhodující bitvě o triumf si následně poradila s Brazilkou Meligeni Alvesovou, kterou porazila dvakrát 6:3. Nad hlavu poté mohla poprvé v životě zvednout trofej pro vítězku mezi profesionálkami. 

Související obsah

​Mezi profi hráčkami přitom startovala teprve potřetí. Díky parádní výhře si získá nejen větší kredit v tenisových kruzích, posune se i na žebříčku WTA. Z 1079. pozice se vyhoupne do sedmé stovky. 

Českému tenisu se daří. Barbora Krejčíková už je třetí na světě:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události