Hokej

Vejmelka se s Arizonou stěhuje, Coyotes budou hrát na nejmenším stadionu NHL

Vejmelka se s Arizonou stěhuje, Coyotes budou hrát na nejmenším stadionu NHL
Logo Arizony Coyotes Zdroj: Profimedia.cz

Kojoti už nadále nebudou pokračovat ve své Gila River Aréně. Ledovou plochu budou sdílet s Arizonskou Státní Univerzitou, a to minimálně po tři následující sezóny. Vedení hokejového klubu dnes oznámilo svolení rady, která má na starost systém státních univerzit.

Hráčům jako takovým to v podstatě dělat starosti vůbec nemusí a změnu do moderní haly rádi přivítají. Někteří fanoušci Coyotes ale budou mít po zábavě. Tamní stadion má totiž kapacitu pouze 5 000 míst, což je téměř čtyřikrát méně, než mají k dispozici současně. I přestože se na jihozápadě Spojených Států spíše prohrává, podporovat svůj tým chodí většinou kolem 10 000 diváků.

Související obsah

​Vedení se ale nad novým působištěm rozplývá. "Jsme nadšeni, že jsme od příští sezóny zařídili hraní našich domácích zápasů v nové víceúčelové aréně Arizona State University," rozpovídal se prezident a generální manažer klubu. Na univerzitě bude Arizona hrát až v následující sezóně 2022/23.

"Pro fanoušky v nejmodernější aréně na fantastickém místě v srdci Tempe to bude to neuvěřitelný, intimní a vzrušující zážitek. Jsme velmi vděční Dr. Crowovi, správě ASU, atletickému oddělení ASU a arizonské radě za souhlas s poskytnutím tohoto dočasného řešení arény pro náš tým, protože pokračujeme v našem úsilí zajistit dlouhodobý domov pro Coyotes."

Český gólman Karel Vejmelka v dresu Coyotes předvádí parádní výkony. Takto zazářil v posledním zápase:

TN.cz, Michal Krobot
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události