Edmontonu odvolání trenéra prospělo, Vejmelka na obhájce titulu nestačil

Markus Niemelainen v souboji se Zachem Parisem Zdroj: Profimedia

Po dvou porážkách v řadě, kdy Edmonton vstřelil jediný gól, se McDavidovi a spol. podařilo konečně zabrat. Možná k tomu přispělo i čtvrteční odvolání trenéra Tippetta, kterého na lavičce nahradil Jay Woodcroft. Oilers na domácí půdě porazili Islanders 3:1.

Během první třetiny byli hosté z New Yorku lepším týmem, když svého soupeře přestříleli 19:11, ale gólově efektivnější byl Edmonton, který se ve 20. minutě dostal do vedení díky gólu Ceciho po přihrávce McDavida.

Kanadská superhvězda měla prsty i ve druhém gólu, když našla hokejku Hymana, který ve 31. minutě poslal svůj tým do vedení už o dvě branky. Na konci druhé třetiny se sice Islanders podařilo srovnat, ale poslední slovo měl v polovině poslední části opět Edmonton, když Puljujarvi využil přesilovou hru.

​Ani 28 zákroků Karla Vejmelky nestačilo Arizoně na body proti Tampě. Obhájce titulu jej zasypal 32 střelami, z čehož čtyři pustil český brankář za svá záda. O výhře Blesků 4:3 rozhodl ve třetí třetině Stamkos, který vstřelil dva góly a na jeden mu přihrával Jan Rutta.

Noční výsledky NHL:

Dallas Stars - Winnipeg Jets 4:3 po prod.

Branky a nahrávky: 31. Peterson (A. Radulov), 32. Seguin (Gurjanov, Jamie Benn), 53. Jamie Benn (Gurjanov, R. Suter), 64. J. Robertson (J. Klingberg, Hintz) – 21. Dubois (N. Schmidt, Dillon), 37. Harkins (Scheifele), 60. Scheifele (Pionk, Connor)

Edmonton Oilers - New York Islanders 3:1

Branky a nahrávky: 20. Ceci (McDavid, Draisaitl), 31. Hyman (McDavid), 50. Puljujärvi – 36. Beauvillier (Pulock, Bailey)

Arizona Coyotes - Tampa Bay Lightning 3:4

Anaheim Ducks - Seattle Kraken 3:4
Branky a nahrávky: 3. Lundeström (Silfverberg, Drysdale), 26. Lundeström (D. Grant), 29. Rakell (Drysdale, Zegras) – 2. Donato (Czarnik, Geekie), 15. Vince Dunn (Gourde, Järnkrok), 34. Donato (Gourde), 59. Jordan Eberle (Sheahan, Giordano)
Útočník Bostonu Brad Marchand si vysloužil šestizápasový trest za to, že brankáře udeřil pěstí do masky.