Barcelona v derby vybojovala bod. Vyrovnání přišlo v poslední minutě

Ve 24. kole španělské LaLigy došlo na souboj dvou barcelonských celků. Espanyol přivítal na vlastním hřišti slavnější FC. Domácí od začátku prohrávali, ale průběh otočili. Přesto hosté dokázali v poslední minutě nastavení vyrovnat na 2:2 a oba celky tak berou bod.

Barcelona se dostala do vedení už ve druhé minutě zápasu. Alba parádně odcentroval z levé strany a na zadní tyči si dobře naběhl Pedri, který i s pomocí tyče usměrnil míč do sítě. Hosté byli nadále lepším celkem a vypracovali si další šance. Uvnitř vápna byl v dobré střelecké pozici Traoré, ale López předvedl parádní zákrok.

O pár sekund později přišla další možnost. Torres se dostal k hlavičce těsně za malým vápnem, ale zamířil těsně vedle. Espanyol tak ještě v první půli dokázal srovnat krok. Parádní střelu zpoza šestnáctky vyslal Sergi Darder a bylo to 1:1.

Barcelona se po změně stran opět radovala z gólu, když se míč odrazil od de Jonga až do branky. Jenže zasáhl VAR, který odhalil ofsajd a branka tak nemohla být uznána. Espanyol tak otočil skóre. Raúl de Tomás se dostal za obranu hostů a tváří v tvář ter Stegenovi si počínal naprosto parádně.

​Další možnosti přišly v nastavení. De Jong v první přidané minutě hlavou těsně minul, ale o pět minut později už se radoval z vyrovnání. Tentokrát centr Traotého poslal za záda Lópeze. Zápas tak skončil 2:2. Espanyol je tak 13. a Barcelona 4. Na první Real Madrid ztrácí 15 bodů.

V dalším zápase Alavés překvapivě porazil Valencii 2:1, Levante podlehlo Betisu v přestřelce 2:4 a Real Sociedad zdolal Granadu 2:0.

Úterní výsledky LaLigy:

Alavés – Valencia 2:1 (1:0)
Branky: 14. Loum, 76. Joselu (pen.) – 62. Guedes (pen.).

Levante – Betis 2:4 (1:3)
Branky: 43. Goméz, 47. Goméz – 14. Fékir, 29. González, 42. W. Carvalho, 49. Fékir.

Real Sociedad – Granada 2:0 (1:0)
Branky: 7. Oyarzabal (pen.), 74. Rafinha Alcântara.

Espanyol – Barcelona 2:2 (1:1)
Branky: 40. Darder, 64. de Tomás – 2. Pedri, 90+6. L. de Jong.