Fotbal

Sparta má nejspíš smůlu. Proti Partizanu bude opět téměř prázdný stadion

Sparta má nejspíš smůlu. Proti Partizanu bude opět téměř prázdný stadion
Generali Česká pojišťovna Arena - stadion Sparty Zdroj: Profimedia

Fotbalová Sparta žádala o výjimku, která by dovolila ve čtvrtek 17. února 50% kapacity v utkání play-off Evropské konferenční ligy mezi pražským klubem a Partizanem Bělehrad. I přes to, že se opatření uvolňují pouze o den později, nedostalo vedení letenského klubu odpověd a připravuje se na to, že na stadioně bude pouze tisícovka fanoušků.

Fotbalová Sparta se pokusila zažádat o výjimku, která by na stadioně dovolila hned 50% kapacity. Ve stejném týdnu, přesněji o den později, kdy se duel hraje, bude již povolena kapacita na zmiňovaných 50%. Vedení třetího celku Fortuna ligy ale nedostalo odpověď od ministerstva zdravotnictví a začne prodávat vstupenky na maximální možnou kapacitu. 

"Od konce tohoto týdne bude možné na sportovních akcích zaplnit 50 % kapacity stadionu, a tak vedení ACS zažádalo o výjimku, aby se toto pravidlo vztahovalo už na čtvrteční utkání. Bohužel navzdory enormní snaze klub doposud neobdržel finální rozhodnutí," vyjádřila se Sparta na svém webu. 

Související obsah

V úterý tak půjde do prodeje 500 vstupenek a přednost na nákup mají již klasicky permanentkáři. Druhá polovina lístků připadne partnerům klubu, bývalým hráčům, rodinným příslušníkům hráčů A-týmu a členům realizačního týmu a podle kvóty také soupeři a partnerům UEFA. 

Pokud by se něco změnilo a Sparta nakonec dostala povolení k zaplnění poloviny stadiony, šly by do prodeje další lupeny. Pražané se po třetím místě v základní skupině Evropské ligy utkají s Partizanem, který je na prvním místě srbské soutěže. Duel se hraje ve 21:00.

Spartě proti Partizanu pomůže i posila Tomáš Čvančara:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události