Ronaldo se trefil poprvé v novém roce a pomohl k výhře nad Brightonem

Zdroj: profimedia.cz

Manchester United v dohrávce osmnáctého kola anglické ligy přivítal na Old Trafford devátý Brighton. Cristiano Ronaldo pomohl k výhře 2:0 první trefou po šesti zápasech a první v roce 2022. Rudí ďáblové po vítězství poskočili na čtvrté místo tabulky.

První poločas přinesl několik nebezpečných situací, ale své týmy vždy podrželi gólmani. Hned v šesté minutě musel zasahovat brankář hostů Robert Sánchez, který na poslední chvíli vykryl střelu Sancha z malého vápna. Ve 39. minutě zase zabránil parádním zákrokem prudké hlavičce David de Gea.

Jediný gól utkání přišel po šesti minutách druhé půle. Po chybě v obraně získal míč McTominay a odkopl ho k Ronaldovi, který se zabijáckým instinktem vyrazil na bránu, před vápnem kličkou obešel obránce a následně mezi hráči zakroutil dělovku, na kterou se Sánchez mohl jen bezmocně dívat z brankové čáry.

Krátce po gólu zhřešil Lewis Dunk, který stáhl útočícího Elangu k zemi. Rozhodčí po zhlédnutí videa vyprovodil provinilce červenou kartou do sprch a hráči Manchesteru si hlídali jednogólové vedení v početní převaze.

V 74. minutě měl na kopačce zvýšení Bruno Fernandes. Chybnou rozehrávku gólmana zachytil Ronaldo a spoluhráči naservíroval míč na penaltový puntík, jenže jeho krajan šanci zahodil ránou doprostřed brány. Na druhé straně byl blízko vyrovnání Jakub Modero, ale jeho technická rána orazítkovala jen břevno. V sedmé minutě nastavení Fernandez napravil své zaváhání v koncovce a po rychlém protiútoku zvýšil na konečných 2:0.

Manchester United po dvou remízách bral opět plný počet bodů a dostal se před West Ham na čtvrté místo tabulky. Se 43 body na třetí Chelsea ztrácí čtyři body, a to mají Blues zápas k dobru. Ligu vede rival Manchester City s devítibodovým náskokem před Liverpoolem.