Ruský brankář zuřivě mlátil do plexiskla, když musel střídat. Pak vychytal nájezdy

Bezpečnostní pravidla jsou v NHL neúprosná. Své o tom nyní ví i hokejový brankář Igor Šesťorkin z týmu New York Rangers. Na konci prodloužení totiž dostal úder do hlavy od hráče Bostonu, a tak musel střídat, aby ho lékaři prohlédli, jestli je v pořádku. Na 41 vteřin tak šel do branky náhradník. Poté se Šesťorkin za aplausu diváků vrátil do branky a vychytal výhru 2:1 na nájezdy.

Po utkání byl 26letý brankář vyhlášen nejlepším hráčem zápasu, vždyť za svá záda pustil pouze jeden puk ze 32 střel a ve velkých šancích na něm pohořel třeba i David Pastrňák. Jako bonus pak vychytal sedm z devíti samostatných nájezdů. Bude se o něm mluvit ale i z jiného důvodu.

Blížil se konec prodloužení a do závěrečné sirény zbývalo posledních 41 vteřin, když Craig Smith z Bostonu do ruského brankáře ostře najel, načež gólman týmu New York Rangers dostal ránu do hlavy. Následně útočník Bostonu ještě drze posunul rukavicí puk do branky. Podle bezpečnostních pravidel NHL nemohl Šesťorkin v utkání pokračovat, protože bylo bezpodmínečně nutné vyšetření lékaře. Zbytek prodloužení tak musel dochytat Alexandar Georgijev.

To se ale Šesťorkinovi vůbec nelíbilo a zlostí mlátil hokejkou o hrazení. "Abych byl upřímný, ztratil jsem nad sebou úplnou kontrolu, když mě poslali z ledu. Viděli jste, jak jsem mlátil hokejkou do hrazení, to se už nikdy nebude opakovat," kál se po utkání brankář newyorských Jezdců.

V kabině ale nezůstal příliš dlouho, vrátil se na samostatné nájezdy. "Když jsem se vrátil zpátky na led, diváci mě napumpovali velkým množstvím energie. Musel jsem tu výhru vychytat, to nešlo jinak," řekl gólman, který sice dva z prvních tří nájezdů nezvládl, ale dalších šest střelců včetně, Davida Pastrňáka, si už na něj nepřišlo. Poslední nájezd neproměnil symbolicky i Craig Smith.

​"Opravdu nevím, jaký má ten bezpečnostní protokol význam. Chybělo 40 vteřin do konce prodloužení, tak proč mě prostě nenechají dochytat zápas a potom, ať si se mnou dělají, co chtějí," divil se před novináři.