Krejčíková finále v Dubaji neobhájí. Vypadla s hráčkou ze druhé stovky

Tenistka Barbora Krejčíková loňský úspěch ze Spojených arabských emirátů nezopakuje. Už ve druhém kole prohrála se 146. tenistkou světa Dajanou Jastremskou 3:6 a 6:7. Naopak do čtvrtfinále se podívá Markéta Vondroušová i loňská vítězka Petra Kvitová, která porazila světovou vojku Arynu Sabalenkovou 2:0 na sety.

Průběh utkání byl až do stavu 3:2 pro Jastremskou vyrovnaný. Obě hráčky si držely svůj servis a nepustily soupeřku k jedinému brejkbolu. To se ale změnilo v šesté hře, kdy ukrajinská hráčka brejkla Krejčíkovou ku 15. Vytvořený náskok pak udržela až do konce prvního setu.

I ve druhé sadě Krejčíková dlouho čekala na svoji první brejkbolovou možnost. Naopak Jastremská dostala svoji šanci za stavu 3:3 a opět ji bez váhání využila. Následující hru na podání pak ukrajinská hráčka vedla 40:0 a vypadalo to na další snadný gem. Jenže Krejčíková se nevzdala a dokázala se dostat ke třem brejkbolům, ale ani jeden neproměnila.

​To se už ale povedlo za stavu 4:5, což znamenalo srovnání, a následně tak šla rodačka z Ivančic do vedení 6:5, z čehož nakonec vykrystalizoval tie-break. V něm byla nakonec úspěšnější aktuálně 146. hráčka světového pořadí a Krejčíková končí už ve druhém kole.

Pozdeji se na kurtu představily i další dvě Češky. Markéta Vondroušová poměrně lehce prošla přes Varvaru Gračevovou z Ruska pouze se ztrátou dvou gemů. Ve čtvrtfinále ji čeká Jastremská, která vyřadila Barboru Krejčíkovou.

Petru Kvitovou čekal v Dubaji oříšek v podobě druhé hráčky světa Aryny Sabalenkové. Hned na úvod jí ale vzala podání a došla si pro první sadu 6:4. Ve druhém setu soupeřku musela neustále dotahovat, ale za stavu 3:3 získala dvě hry pro sebe a nakonec set výhrala znovu 6:4. V dalším kole ji čeká Lotyška Jelena Ostapenková.

Krejčíková–Jastremská 3:6, 6:7

Kvitová–Sabalenková 6:4, 6:4

Vondroušová–Gračevová 6:2, 6:0

Tenistka Kateřina Siniaková promluvila o svém soukromí v pořadu Život ve hvězdách.