Fotbal

Velké trable pro Dynamo. Za falešný podpis mu hrozí strmý pád

Velké trable pro Dynamo. Za falešný podpis mu hrozí strmý pád
Mick van Buren v dresu Českých Budějovic Zdroj: Profimedia

Kolem českobudějovického Dynama je v posledních dnech pořádně rušno. V klubu dochází k velkým změnám, když například v roli sportovního ředitele skončil Tomáš Sivok. Ten údajně může za to, že na smlouvě Micka van Burena není originální podpis majitele Vladimíra Koubka. A nyní hrozí Jihočechům, že všechny zápasy, ve kterých nastoupil, budou kontumovány.

Celý problém tkví v tom, že na smlouvě o hostování Micka van Burena z loňského září je falešný podpis majitele a předsedy představenstva Vladimíra Koubka. A ačkoliv je smlouva regulérně zaregistrovaná na Fotbalové asociaci České republiky, mohl by nastat velký problém, protože smlouva může být neplatná, a kdyby tak bylo, všechny zápasy, ve kterých nizozemských fotbalista nastoupil, by mohly být disciplinární komisí kontumovány.

Dohromady by tak šlo o 14 zápasů, za které by týmu z pod Černé věže ubylo 19 bodů. To by znamenalo, že by Dynamu zbylo pouze osm bodů a ze šestého místa by kleslo na poslední, kde je aktuálně Karviná. Nyní se teprve bude řešit, zda je smlouva opravdu platná, či nikoliv.

Související obsah

​Není to ale jediné, co v Českých Budějovicích aktuálně řeší. Místo Tomáše Sivoka povede sportovní úsek až do odvolání Milan Čadek. Pozici obchodního ředitele by měl navíc převzít Emil Kristek, který je údajně na Střeleckém ostrově, podle zdrojů TN.cz, takřka denně. Kristek je aktuálně smluvně vázaný v hokejové Jihlavě, kde zastává pozici výkonného ředitele.

Na jihu Čech se také změnilo vedení klubové akademie. Na pozici šéftrenéra skončil Aleš Křeček, kterého nahradil Stanislav Rožboud. Výkonným ředitelem se pak stal Petr Benát.

Ke změnám došlo i ve fotbalové Spartě, ale pouze k hráčským. Ještě před Vánoci přišel útočník Tomáš Čvančara:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události