Hokej

Příští olympiáda s hráči NHL? Prezident IIHF Tardif je optimista

Příští olympiáda s hráči NHL? Prezident IIHF Tardif je optimista
Předseda Mezinárodní hokejové federace Luc Tardif | Zdroj: Profimedia

Prezident Mezinárodní hokejové federace (IIHF) Luc Tardif prozradil, že je optimistou, co se týče účasti hráčů NHL na následujících olympijských hrách. Ty jsou na programu v roce 2026 v Miláně a Cortině d'Ampezzo. Jen chce se zástupci NHL dohodu uzavřít dřív.

Dohoda byla vypracovaná loni v září i pro současnou olympiádu všemi subjekty, tedy NHL, hráčskou asociací NHLPA, IIHF i Mezinárodním olympijským výborem (MOV). Předpokládalo se tak, že nejlepší hokejisté světa v Pekingu startovat budou. Jenže NHL se stáhla na konci prosince, protože v Americe řádila koronavirová varianta omikron, kvůli které byla odložena velká spousta zápasů. Vedení nejslavnější soutěže světa tak z dohody odstoupilo a podruhé v řadě je olympiáda bez největších hokejových hvězd.

Nyní ale Luc Tardif oznámil, že je velkým optimistou pro následující zimní olympijské hry. Dohodu o startu chce mít ale hotovou minimálně rok před startem her. K věci se vyjádřil také zástupce komisaře NHL Bill Daly, který nepředpokládá, že by k dohodě všech stran nemělo dojít.

Související obsah

​Hokejisté NHL byli součástí olympijských her pětkrát za sebou od roku 1998, naposledy tedy v roce 2014. V roce 2018 už nestartovali kvůli neshodám ohledně nákladů na pojištění a cestování.

Tardif se také vyjádřil k mistrovství světa juniorů a ženskému šampionátu do 18 let. Oba turnaje byly v prosinci zrušeny kvůli epidemii covidu-19. Juniorský šampionát by se měl odehrát v srpnu v Kanadě, ten ženský v červnu ve Spojených státech.

Pokud by letos byly olympijské hry i s hráči NHL, za Kanadu by jistě startoval i Sidney Crosby, který v minulém zápase vstřelil gól s pořadovým číslem 500:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události