Další sporty

Uspěje "Team LeBron", nebo "Team Durant"? Utkání hvězd NBA sledujte na Nova Sport

Už tento víkend se koná jeden z vrcholů zámořské basketbalové sezony, očekávaná akce NBA All-Star Weekend 2022. Letošní ročník bude zároveň oslavou 75. výročí od založení samotné NBA. Portál Voyo a stanice Nova Sport přinesou přímé přenosy ze dvou hlavních večerů.

Úvodní turnaj vycházejících hvězd Rising Stars nabídne exkluzivně Voyo. V noci ze soboty na neděli jsou na programu dovednostní soutěže, o den později se pak utká "Team LeBron" a "Team Durant" v zápase výběrů kapitánů.

Dějištěm letošního All-Star víkendu je Cleveland, který hostil All-Star Game i u příležitosti 50. výročí NBA v roce 1997. Zajímavostí je, že ve stejném roce se stal nejlepším smečařem tehdy 18letý Kobe Bryant, před dvěma lety tragicky zesnulá legenda NBA. Speciální význam pak má toto město i pro LeBrona Jamese, který u místních Cavaliers strávil většinu své kariéry.

Zdroj: TV Nova

​Basketbalové dění zahájí v noci z pátku na sobotu turnaj Rising Stars, v němž se střetnou 4 sedmičlenné týmy složené z 12 nováčků NBA, 12 hráčů hrajících svou druhou sezonu v NBA a 4 hráčů NBA G League. Jednotlivé týmy budou koučovány osobnostmi historie NBA a zároveň po nich pojmenovány – Team Barry, Team Isiah, Team Payton a Team Worthy. Formát "Race to 75" na oslavu 75. výročí NBA znamená, že semifinále se hrají do 50 bodů, vítězné týmy se pak střetnou v souboji do 25 bodů o celkovou výhru v turnaji. Přímý přenos vysílá Voyo v sobotu od 2:55.

Druhý den akce odstartuje Skills Challenge, kde porovnají svoje schopnosti ve střelbě, přihrávkách i driblinku tři tříčlenné týmy – lákadlem je tým "Antetokounmpos" tvořený hvězdným Giannisem a jeho dvěma bratry Thanasisem a Alexem.

Související obsah

​Konkurovat jim budou "Cavs", trojice z domácího Clevelandu, a tým "Rooks" složený z nováčků Barnese, Cunninghama a Giddeyho. Následovat bude soutěž 3-Point Contest, v níž se o titul nejlepšího tříbodového střelce utká 8 hráčů, jmenovitě Desmond Bane, Luke Kennard, Patty Mills a další. Večer uzavře oblíbená soutěž nejlepších smečařů s názvem Slam Dunk.

V ní bude soupeřit čtveřice hráčů ve složení Cole Anthony, Jalen Green, Obi Toppin a Juan Toscano-Anderson. Přímý přenos vysílá stanice Nova Sport 1 a Voyo v neděli od 2:00.

Související obsah

​Třetí večer se pak ve vzájemném souboji utkají týmy kapitánů LeBrona Jamese a Kevina Duranta. Utkání bude hrané v klasickém formátu NBA, tedy 4 x 12 minut. Celý NBA All-Star Weekend 2022 pak zakončí závěrečný ceremoniál s předáním trofeje nejužitečnějšímu hráči All-Star Game. Přímý přenos vysílá stanice Nova Sport 2 a Voyo v pondělí od 2:00.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události