Fotbal

Drsná istanbulská dohra. Slávističtí fanoušci byli v Turecku napadeni nožem

Drsná istanbulská dohra. Slávističtí fanoušci byli v Turecku napadeni nožem
Fanoušci Fenerbahce během utkání s Besiktasem | Zdroj: Profimedia

Čtvrteční fotbalový zápas mezi Fenerbahce a Slavií měl pořádně drsnou dohru. Čtyři slávističtí fanoušci byli napadeni a jeden z nich to odnesl řeznou ranou. Nejedná se ale o nic vážného a všichni jsou nyní na cestě do České republiky.

Slavia Praha ve čtvrtek večer zvítězila na horké istanbulské půdě 3:2, což v některých domácích příznivcích vyvolalo vlnu negativních emocí. Vyhlídli si čtyřčlennou skupinku slávistických fanoušků, kterou napadli nožem. 

"Disponujeme informací, že byli napadeni čtyři naši fanoušci, jedná se o malou skupinu. Není to nic vážného. Jeden fanoušek byl ošetřen v nemocnici, měla tam být malá řezná rána a došlo k roztržení oblečení. Poté byl bezprostředně propuštěn a v tuto chvíli jsou všichni na cestě do České republiky," potvrzuje Jaroslav Tvrdík informace, které se objevily už v noci na sociálních sítích. 

Dosud se ale nepovedlo zjistit, kdo měl celou potyčku na svědomí. "Pro podobné situace platí, že je velmi těžké zjistit totožnost útočníků. A asi se tím nyní zabývají turecké orgány v činném řízení. V tuto chvíli více informací nemáme," říká Tvrdík. 

Pro Slavii ale tímto celá aféra ještě nekončí. "Náš bezpečnostní ředitel je v kontaktu s policií a v případě potřeby zprostředkuje kontakt s fanoušky. Vzhledem k tomu, že se jedná o napadení mimo stadion, došlo k tomu při cestě na hotel, je to primárně napadení ne klubu, ale je to záležitost fyzických osob. S napadenými fanoušky jsme v kontaktu a budeme jim poskytovat plnou pomoc a podporu při součinnosti s tureckými úřady nebo při cestě do České republiky," ujišťuje předseda představenstva pražského klubu.

Související obsah

​Zároveň ale dodává, že Slavia fanoušky vždy předem varuje, aby podobným problémům předcházeli: "Se Slavií vždy cestuje bezpečnostní ředitel pro vztah s fanoušky, který je upozorňuje, aby při takto rizikových zápasech byli velmi obezřetní a neoznačovali se klubovými symboly, nedávali žádné záminky a dbali o své zdraví a bezpečnost. Na druhou stranu jim nabízíme pomoc, protože by k jejich ohrožení mohlo dojít bez jejich viny."

Slavia v letošní sezoně hraje v nových dresech.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události