Východočeské derby pro Hradec Králové, Bruslaři ukončili sérii proher

Radek Smoleňák z Mountfieldu se raduje ze vstřelené branky | Zdroj: Profimedia.cz

Částečný návrat fanoušků na nejen hokejové stadiony přišel včas na východočeské derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Lvi naprosto jasně zvítězili a prestižní skalp je jejich. Sérii marnosti se povedlo ukončit Mladé Boleslavi, která vyhrála po sedmi prohrách v řadě.

Mladá Boleslav prožívá velice špatnou formu, kterou Bruslaři chtěli ukončit proti Motoru, což se nakonec povedlo. Domácí vedli již 2:0 po třinácti minutách, po půlce zápasu přidali třetí zářez. Jihočechům nepomohl ani nájezd mladíka Koláčka.

Litvínov má v posledních zápasech velice špatnou formu a potřebuje sbírat body, protože Kladno jim dýchá na záda. Severočeši otočili v Plzni duel na 3:2, ale vedení neudrželi a nakonec padli v prodloužení. Kometa si zase poradila se Spartou v poměru 2:1, obě branky Brňanů vstřelil útočník Horký.

​Šlágrem dne bylo východočeské derby mezi Pardubicemi a Hradcem Králové. Hosté se dostali brzy do jednobrankového vedení, které navýšili po deseti minutách již na 2:0. Vyhrocené a tvrdé utkání plné soubojů bylo jednoznačné i ve druhé části.

Nikita Ščerbak na startu prostřední části navýšil již na 3:0 a tři minuty před koncem se trefil i Jakub Lev. Domácí Dynamo zvládlo sice ještě do kabin vstřelit kontaktní branku, ale na zázračný obrat to nakonec nestačilo. Mountfield vyhrál 4:1 a stále je v boji o prezidentský pohár.

Páteční výsledky hokejové Tipsport extraligy:

BK Mladá Boleslav – Motor České Budějovice 3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Branky: 2. Kantner, 13. O. Najman (Lintuniemi, P. Kousal), 34. Lunter (Ševc), 60. Šťastný – 40. Koláček (TS)

HC Škoda Plzeň – HC VERVA Litvínov 4:3pp. (2:1, 0:0, 1:2 - 1:0)
Branky: 2. Suchý (Kindl, Malát), 15. Blomstrand (Bulíř, Kaňák), 59. Schleiss (Kaňák, Bulíř), 65. Kaňák (Mertl) – 14. Zdráhal (Hrbas, Irving), 42. Estephan (Strejček), 43. Fronk (Kudrna)

HC Dynamo Pardubice – Mountfield HK 1:4 (0:2, 1:2, 0:0)