Fotbal

Prezident UEFA i legenda Figo navštívili FAČR. Bylo to přínosné, říká Fousek

Prezident UEFA i legenda Figo navštívili FAČR. Bylo to přínosné, říká Fousek
Setkání Petra Fouska s prezidentem organizace UEFA Zdroj: FAČR

Nový předseda Fotbalové asociace České republiky Petr Fousek pozval do sídla českého fotbalu prezidenta organizace UEFA Aleksandera Čeferina i poradce pro fotbale stejné organizace Luíse Figa. Vrcholem setkání byl duel Evropské konferenční ligy mezi Spartou a Partizanem.

V Praze proběhla jednodenní pracovní návštěva delegace Unie evropských fotbalových asociací (UEFA), kterou vedl samotný prezident evropské organizace Aleksander Čeferin. Slovinského funkcionáře přivítal ve strahovském sídle Petr Fousek, nový předseda českého fotbalu.

Čeferina v Praze doprovázeli ředitel národních asociací UEFA Zoran Laković, poradce prezidenta UEFA Zvonimir Boban, UEFA poradce pro fotbal Luís Figo a šéf protokolu UEFA Fransesco Campagna. Fousek navíc informoval o zájmu konat finále Evropské konferenční ligy v roce 2023. 

Související obsah

"Bylo to velmi přínosné, profesionální, pozitivní, nejen z hlediska organizačního vše dopadlo bezvadně. Se zástupci UEFA se uvidíme záhy na březnovém Kongresu FIFA, plánujeme i další společná setkání. V mém zájmu předsedy fotbalové asociace je, abychom s UEFA udržovali i nadále intenzivní kontakt. I proto jsme ještě před dnešním odletem delegace jednali o větším zapojení FAČR do aktivit UEFA. Chtěli jsme bezezbytku využít čas, který byl pro návštěvu Prahy vyhrazen. Znovu jsme hovořili o diskutovaném návrhu FIFA o možnosti pořádání mistrovství světa každé dva roky, kde jsme v názorové shodě s UEFA – tedy i nadále držet čtyřletý cyklus MS,“ uvedl Petr Fousek pro web Fotbalové asociace. 

Petr Fousek se v červnu stal novým předsedou FAČR:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události