Nečas přispěl k výhře dvěma nahrávkami. Za Floridu řádil Marchment

Čtyři zápasy byly na programu v NHL. Z českých hráčů byl nejvíce vidět Martin Nečas, Který si v dresu Caroliny připsal dvě asistence, a dopomohl tak k vítězství 5:3 nad Nashvillem. Suverénně zvítězila Florida proti Minnesotě a až v nájezdech přetlačil Dallas Chicago.

Nečas se podepsal hned pod první branku večera, která přišla v 11. minutě a kterou zapsal Brady Skjei. A ve druhé třetině se opět zapsal do statistik, když pomohl ke gólu Jesperiho Kotkaniemiho. V tu chvíli Hurricanes vedli 2:0, ale hosté snížili. Nicméně sekundu před druhou sirénou vrátil domácím dvoubrankové vedení Jaccob Slavin.

V poslední dvacetiminutovce zablokoval Nečas tvrdou ránu, kterou koupil přímo na koleno, a odebral se do šatny. Následně se ale vrátil a utkání dohrál. Carolina odskočila na 4:1 a hostující trenér Hynes sáhl tři minuty před koncem ke hře bez brankáře. Predators dokázali snížit na rozdíl jedné branky, ale v poslední minutě dal razítko na dva body Andrej Svečnikov, jenž se trefil do prázdné branky.

S chutí si zastřílela Florida, která zamířila na led Minnesoty. Hlavním hrdinou zápasu byl hostující Mason Marchment, který zaznamenal hattrick. Hlavně díky němu si Panthers poradili s Wild 6:2. Radko Gudas v dresu Floridy nebodoval.

​Gólu se během hry nedočkali v Chicagu, které hostilo Dallas. Po základní hrací době byl stav bez branek a nic se nezměnilo ani v prodloužení. Rozhodovat tak musely samostatné nájezdy. Hned v první sérii se radoval Alex DeBrincat i Jason Robertson, ale dále už nikdo, a to včetně Dominika Kubalíka. Rozhodovala tak šestá série, ve které rozhodl Jacob Peterson, a bod navíc tak berou Stars. Za Dallas nastoupil Radek Faksa.

Noční výsledky NHL:

Carolina Hurricanes – Nashville Predators 5:3 (1:0, 2:1, 2:2)
Branky a nahrávky: 11. Skjei (M. Nečas, Trocheck), 26. Kotkaniemi (M. Nečas, Skjei), 40. Slavin (A. Svečnikov, Aho), 47. A. Svečnikov (T. Teräväinen, Aho), 60. A. Svečnikov (Slavin) – 39. Kunin (Johansen, Josi), 55. F. Forsberg (Josi, Duchene), 58. Jeannot (Josi).

Minnesota Wild – Florida Panthers 2:6 (1:2, 0:1, 1:3)
Branky a nahrávky: 8. Kaprizov (Spurgeon, Zuccarello), 50. Zuccarello (Kaprizov, J. Eriksson Ek) – 11. Marchment, 13. Marchment (A. Lundell, S. Reinhart), 29. Duclair (Huberdeau), 42. Ekblad (Duclair, Huberdeau), 54. Verhaeghe (Weegar), 55. Marchment (A. Lundell).

Chicago Blackhawks – Dallas Stars 0:1 náj. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:0)
Branka: rozh. náj. Peterson.

Vegas Golden Knights – Los Angeles Kings 3:4p (2:1, 1:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Pacioretty (Marchessault), 16. R. Smith (Marchessault, W. Karlsson), 27. Pacioretty (Eichel, B. Hutton) – 16. Athanasiou, 21. A. Kempe (Doughty, Kopitar), 38. Danault (Arvidsson, M. Roy), 63. A. Kempe (Durzi, Kopitar)