Inter zaváhal a pustil do čela městského rivala. Fiorentina míří vzhůru

Inter Milán v neděli překvapivě prohrál na svém stadionu 0:2 se Sassuolem a pohrdl tak možností se vrátit do čela tabulky před AC Milán. Podruhé za posledních deset dní se Fiorentině podařilo porazit Atalantu Bergamo, když to po pohárovém utkání dokázala i v lize. Díky výhře 1:0 se dotáhla na šesté místo, kde má stejně bodů jako Lazio, a na svého nedělního soupeře tedy ztrácí už jen dva body. Atalanta tak poprvé v letošní sezoně prohrála na hřišti soupeře.

Inter Milán potřeboval nedělní zápas proti Sassuolu vyhrát, aby se dostal zpátky do čela tabulky. Jenže utkání pro něj nezačalo vůbec dobře. Už v osmé minutě Berardi našel na hranici vápna Raspadoriho, který propálil Handanoviče. To ale nebylo od hostů vše. Ve 26. minutě se Scamacca zavěsil do vzduchu a hlavou zvýšil na 2:0 pro Sassuolo.

Do konce poločasu mohli alespoň snížit Škriniar a Gagliardini, ale ani jeden si na brankáře nepřišel. I ve druhé půli se domácí dostávali do šancí, ale Džeko při nájezdu na brankáře neuspěl, vzápětí Consigli vychytal hlavičkový pokus stejného hráče a v 72. minutě zahodil vyloženou příležitost i Perišič.

Dostat míč do sítě se Interu konečně podařilo až v 94. minutě, když se trefil De Vrij, ale rozhodčí jeho trefu nakonec neuznal pro ofsajd. Z vítězství se tak překvapivě raduje Sassuolo.

Fiorentina těsně vyhrála

Utkání mezi Fiorentinou a Atalantou nabídlo bitvu týmů, které se v letošním ročníku perou o umístění v tabulce, jež by jim v příští sezoně zajistilo účast v evropských pohárech. Jako první se do šance dostali domácí, když se Sottil uvolnil na hraně vápna, odcentroval a hlavičkou zakončil Gonzáles. Brankář Musso byl ale pozorný.

Svoji velkou příležitost si po půlhodině hry vypracovala i Atalanta. Malinovskij precizní přihrávkou vysunul Koopmeinerse, který postupoval sám na brankáře, ale skórovat nedokázal. Na druhé straně zase nebezpečně pálil Sottil, ale branku minul. Do kabin se tak šlo bez branek.

​Na první branku si fanoušci museli počkat do 56. minuty. Gonzáles uvolnil Piateka, který si rychle zpracoval míč a poslal ho k levé tyči. Atalanta mohla vzápětí odpovědět, ale Malinovského gól rozhodčí neuznal pro ofsajd. Za protesty viděl i červenou kartu trenér hostů Gasperini.

Ve zbytku utkání si už žádný z týmů větší šanci nevytvořil, a tak se Fiorentina raduje z těsné výhry 1:0.