Triumfy sester Fruhvirtových. Brenda uspěla v kvalifikaci, Linda má titul

Brenda a Linda Fruhvirtovy | Zdroj: Instagram @lindafruhvirtova

Velmi úspěšné období prožívají české tenisové sestry Fruhvirtovy. Brenda, mladší ze sesterské dvojice, obdržela poprvé divokou kartu na kvalifikaci turnaje WTA, kde byla úspěšná a postoupila do hlavní soutěže. O dva roky starší Linda ovládla poprvé turnaj kategorie ITF W25 a získala mezi ženami svůj třetí titul.

Brendě rok 2022 zatím vychází na výbornou. Čtrnáctiletá tenistka v první polovině února získala své první dva tituly mezi ženami, když v argentinském Tucumánu ovládla dva turnaje ITF W25. A i díky tomu si vysloužila divokou kartu na kvalifikaci turnaje WTA v mexické Guadalajaře.

A v ní byla úspěšná. V prvním kole kvalifikace porazila bývalou světovou pětku a finalistku French Open Saru Erraniovou 7:6, 3:6 a 6:2. Účast v hlavní soutěži si pak vybojovala po jasném vítězství 6:2 a 6:1 nad Švýcarkou Leonii Kungovou.

​Nyní ji čeká ale těžký oříšek. V prvním kole narazí na šampionku US Open z roku 2017 Sloane Stephensovou. Té aktuálně patří 56. místo ve světovém žebříčku. Mimo Fruhvirtové bude v Mexiku startovat také Marie Bouzková.

Důvod k úsměvu má také 16letá Linda Fruhvirtová. Ta v neděli získala zatím svůj nejcennější titul, když v mexickém Cancúnu ovládla turnaj ITF W25. Je to její třetí triumf mezi ženami. V loňském roce dvakrát vyhrála turnaj ITF W15 v tuniském Monastiru.

​Linda během svého tažení dokonce neztratila ani set a poradila si i s dvěma hráčkami, které jsou aktuálně ve druhé světové stovce. Ve finále porazila Kanaďanku Rebeccu Marinovou 6:3 a 6:4.

Česká republika má skvělé tenistky. Jednou z nich je i světová jednička ve čtyřhře Kateřina Siniaková, která v pořadu Život ve hvězdách promluvila o svém soukromí: