Další sporty

Narodil se bez nohou, teď je státním šampionem ve wrestlingu

Narodil se bez nohou, teď je státním šampionem ve wrestlingu
Zdroj: profimedia.cz

"Opravdu, když tvrdě makáte, můžete dosáhnout čehokoli – dokonce vyhrát státní mistrovství bez nohou," řekl v sobotu hendikepovaný zápasník Adonis Lattimore poté, co se stal šampionem státu Virginie ve wrestlingu.

Lattimore se narodil bez levé i pravé nohy a jen s jedním prstem na pravé ruce. Hendikep ale mladého sportovce nezastavil a o víkendu všem ukázal, čeho je na žíněnce schopný.

V sobotu ve Virginia Beach Sports Centru zvítězil ve středoškolském státním mistrovství třídy 6, ve váhové kategorii do 48 kg. Student posledního ročníku Landstown High School porazil Korlana Trana 5-1.

Lattimore, který letos zlepšil svou bilanci na 32-7, bojoval o kvalifikaci i před dvěma lety. Tehdy to nevyšlo a loni šampionát zhatil koronavirus. Nyní svou cestu dotáhl do vítězného konce. "Snil jsem o tom od začátku a nyní se to konečně stalo. Nevím, jak to popsat," pronesl nový šampion státu Virginia.

Související obsah

​Inspirativních sportovců, kteří si jdou za snem i přes tělesný hendikep, je více. Třeba Mohammad Ikram hraje bez rukou snooker:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Další sporty

Důležité Události