MMA

Chci Procházku, nikoho jiného, hlásí autor brutálního knokautu

Jiří Procházka po svém druhém vítězství v UFC
Jiří Procházka po svém druhém vítězství v UFC | Zdroj: Nova Sport

Český MMA bijec Jiří Procházka je žhavé zboží, o tom není pochyb. Každým dnem jeho jméno roste na popularitě mezi fanoušky a přitahuje i pozornost zápasníků. Přitom při vstupu do UFC měl problém najít soupeře. Nyní si o něj řekl Jamahal Hill, který o víkendu tvrdě zastavil Johnnyho Walkera.

O soupeře nemá český samuraj nouzi. "Kromě Jiřího, moc nemám jiný zápas, který bych chtěl. Ostatní v divizi jsou takoví svázaní. Fakt se chci s Jiřím utkat, protože cítím, že ten zápas, ať se na to podíváte z kterékoliv strany, by byl nářez. Bylo by to dobře promované, málokdo má takový hvězdný potenciál," pronesl po strhujícím finiši Hill.

Jamahal Hill, který má bilanci 10-1, se o víkendu utkal s neortodoxním Johnny Walkerem. Zápas neměl dlouhého trvání, když Hill na konci třetí minuty dostál své přezdívky "Sweet Dreams" (sladké sny) a tvrdou zadní uložil Walkera ke spánku. Ten po zásahu bezvládně padl k zemi.

Po drtivém knokautu Hill poskočil v žebříčku polotěžké váhy na desáté místo. Zájem o Procházku jistě není pro český roh špatná zpráva, ale s respektem k Hillovým dovednostem –⁠ vysněný zápas je prozatím mimo jeho dosah. Vždyť Procházka má před sebou boj o titul a v případě vítězství, ho čekají obhajoby proti soupeřům z top pětky.

Zdroj: profimedia.cz

Procházka do UFC vstoupil v roce 2020. Jako šampion japonského Rizinu s úctyhodnou bilancí a drtivou silou měl problém najít soupeře, neboť dobře postavení zápasníci nechtěli s "nováčkem" riskovat svou pozici (někteří jako Aleksandar Rakič následně otočili). Šanci mu dal Volkan Oezdemir, jehož knokautováním se český bijec dostal k zápasu s Dominickem Reyesem a po dalším vítězství stojí krok od titulu polotěžké váhy.

Související obsah

​O pás se utká 7. května na UFC 274 s aktuálním šampionem Gloverem Teixeirou. Před střetnutím s mistrem brazilského jiu-jitsu Procházka odjel do USA, kde trénuje po boku Jona Jonese a pod vedením Henryho Cejuda.

Během zápasové pauzy si Procházka střihl roli ve videoklipu českého olympionika Alexandra Choupenitche:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu MMA

Důležité Události