Fotbal

Patrik Schick promluvil o svém zranění. Bude fit na baráž se Švédskem?

Patrik Schick promluvil o svém zranění. Bude fit na baráž se Švédskem?
Patrik Schick se raduje ze vstřelené branky proti Mohuči | Zdroj: Profimedia.cz

Do baráže o účast na mistrovství světa se Švédskem zbývají čtyři týdny. Velký otazník visí nad účastí zraněného českého reprezentanta Patrika Schicka. Trhlina v lýtku 26letého kanonýra vyřadí na několik týdnů, ale naděje pro kvalifikaci stále žije.

Sportovní ředitel Leverkusenu Rudi Völler hned po zranění informoval, že Shick bude mimo několik týdnů. V úterý 22. února se český útočník ozval fanouškům a informaci potvrdil. Také oznámil, jak to vypadá s jeho reprezentační účastí.

"Bohužel trhlina v lýtku mě vyřadí na několik týdnů ze hry. Pro baráž je to samozřejmě komplikace, nicméně je reálné, že budu fit. Děláme maximum a věřím, že to bude v pohodě a budu připravený," dal naději český kanonýr na sociálních sítích.

https://www.instagram.com/p/CaRveGmAKIL/

Shick se zranil při utkání Leverkusenu s Mohučí (2:3). Krátce poté, co vstřelil dvacátý gól letošní sezóny, špatně došlápl a následně opustil hřiště. Na osudný moment se můžete podívat ve videu níže:

Česko čeká 24. března utkání se Švédskem v rámci baráže o postup na letošní mistrovství světa v Kataru. Pokud celek Jaroslava Šilhavého seveřany porazí, čeká ho ještě poslední zápas s vítězem duelu Rusko – Polsko. 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události