Další sporty

Mají šachy nového génia? Šestnáctiletý talent porazil světovou jedničku

Mají šachy nového génia? Šestnáctiletý talent porazil světovou jedničku
Rameshbabu Praggnanandhaa (vlevo) na lednovém turnaji Zdroj: Profimedia.cz

Velká senzace se přihodila na posledních Airthings Masters, kde světová šachová jednička Magnus Carlsen padl teprve se šestnáctiletým Indem. Rameshbabu Praggnanandhaa je nyní za velkou hvězdu, mladičký talent byl po výhře v úplném transu.

Šestnáctiletý mladík zůstal po celou dobu utkání velice klidný, zatímco Magnus Carlsen kupil chybu za chybou a dával příležitosti svému protivníkovi. Ten nakonec hozené laso využil a norského génia zdolal, Carlsen ani nepogratuloval a internetový zápas hned opustil. 

Naopak Rameshbabu Praggnanandhaa byl naprosto paralyzován a vypadal opravdu nadšeně. Porazil jej poprvé v životě a stal se taktéž nejmladším hráčem, který Carlsena porazil od doby, co se šachová superstar stala mistrem světa v roce 2013.

Podívejte se na závěr partie mezi Carlsenem a Praggem:

Související obsah

"Jsem velice šťastný," pronesl mladík po výhře nad norskou superhvězdou. Stal se teprve třetím Indem, kterému se to povedlo po Anandovi a Harikrishnovi. "Je čas jít spát, protože si nemyslím, že budu večeřet ve 2:30 ráno," řekl s vtipem mladík s přezdívkou Pragg.

Carlsen prodělal v posledních dnech covid-19 a tvrdí, že jeho hru ovlivňují následky viru. Praggnanandhaa nicméně již od mladých let patřil mezi nejtalentovanější šachisty světa a nyní to potvrdil proti Carlsenovi, o den dříve přitom třikrát v řadě padl. 

Spojením uměním myslet a bojovat vznikl šachobox:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události