Fotbal

Bude se hrát baráž o MS v Rusku? Švédové tam nechtějí, Česko zatím čeká

Bude se hrát baráž o MS v Rusku? Švédové tam nechtějí, Česko zatím čeká
Česká fotbalová reprezentace Zdroj: profimedia.cz

Válečný konflikt mezi Ruskem a Ukrajinou může zasáhnout i do průběhu baráže o mistrovství světa ve fotbale. Rusko by se navíc v případě výhry nad Polskem mohlo stát soupeřem české fotbalové reprezentace.

Nicméně ještě předtím by se měl sehrát zmíněný duel Rusko vs. Polsko v Moskvě, konkrétně tedy 24. března. Aktuálně se tak řeší, zdali se zápas nepřesune na neutrální místo.

V případě, že by Rusko v baráži o MS postoupilo dále, přivítalo by opět v Moskvě vítěze druhého duelu mezi Švédskem a Českem. Nicméně seveřané by za současné situace do Ruska rozhodně neodcestovali.

Související obsah

"Švédský fotbal je zděšen tím, co nyní vidíme na Ukrajině. Situace je mimořádně vážná a jediné, v co můžeme doufat, je, že tato nespravedlivá invaze co nejdříve skončí. Naše myšlenky jsou se všemi postiženými na Ukrajině," vzkázala Švédská fotbalová asociace, která následně dodala: "Naše vlastní hodnocení však je, že za současné situace nebude možné sehrát případný barážový zápas o postup na mistrovství světa proti Rusku 29. března v Moskvě."

To Češi jsou ve svém vyjádření střídmější. "Situace se v poslední době dramaticky a každou hodinou vyvíjí. Organizátorem baráže o postup na mistrovství světa je UEFA, která už avizovala, že se tématem intenzivně zabývá například ve vztahu k finále Ligy mistrů," říká předseda FAČR Petr Fousek.

Související obsah

Prezident UEFA Aleksander Čeferin tak na pátek svolal schůzku, která by měla přinést odpovědi na jednotlivé otázky.  "V návaznosti na vývoj situace mezi Ruskem a Ukrajinou v posledních 24 hodinách se prezident UEFA Aleksander Čeferin rozhodl svolat mimořádné zasedání výkonného výboru na pátek 25. února v 10:00 SEČ s cílem vyhodnotit situaci a přijmout veškerá nezbytná rozhodnutí," stojí ve zprávě od UEFA.

Finále Ligy mistrů se letos má hrát v Petrohradě, takže je možné, že na pátečním shromáždění se rozhodne o přesunutí tohoto vždy ostře sledovaného utkání.

Ukrajinský fotbalista Roman Jaremčuk na dálku podpořil svou zem v Lize mistrů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události