Fotbal

Ne válce. Ruský fotbalista tvrdě odsoudil konflikt na Ukrajině

Ne válce. Ruský fotbalista tvrdě odsoudil konflikt na Ukrajině
Ruský fotbalista Fjodor Smolov. | Zdroj: Profimedia.cz

Celý svět zasáhla v uplynulých hodinách válka, kterou Rusko rozpoutalo na Ukrajině. Ruského prezidenta Putina a jeho manévry odsoudila už řada sportovců, teď se přidal ruský fotbalista. Útočník moskevského Dynama a ruský reprezentant Fjodor Smolov se k situaci vyjádřil na svých sociálních sítích.

"Ne válce." Forvard Dynama Moskva i ruské reprezentace Fjodor Smolov se jako první ruský fotbalista vyjádřil k situaci, jež nastala na Ukrajině. Válečný konflikt, který rozpoutalo "jeho" Rusko, tvrdě odsoudil. Vyjádření k aktuálnímu problému umístil na svůj oficiální instagramový účet. 

https://www.instagram.com/p/CaWrE-nMcyz/

Svá slova navíc doplnil puklým srdcem a obrázkem, na němž je vidět pouze černá barva, která symbolizuje smutek a zármutek. Dvaatřicetiletý rodák ze Saratova nebyl zdaleka prvním sportovcem, jenž se k dění na Ukrajině vyjádřil.

Související obsah

​Už předtím se k jednání Ruska nekompromisně postavila řada dalších sportovců – ukrajinská fotbalová legenda Andrej Ševčenko či česká brankářská ikona Dominik Hašek. 

Smolov je od letošního roku hráčem moskevského Dynama. Předtím působil ve Feyenoordu, Machačkale, Krasnodaru či moskevském Lokomotivu. Od roku 2012 je také členem ruské fotbalové reprezentace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události