Fantastický Veselý. Český tenista vypráskal z Dubaje světovou jedničku

Jiří Veselý na turnaji v Dubaji | Zdroj: Profimedia

V Dubaji jede jak dobře promazaná mašina. Tenista Jiří Veselý na turnaji ve Spojených arabských emirátech kosí jednoho soupeře za druhým a jeho formu už odnesla i světová jednička Novak Djokovič. Český hráč se s ním utkal ve čtvrtfinále a porazil Srba ve dvou setech - 6:4 a 7:6. Tenisovou ikonu tak porazil už podruhé v kariéře. Ta navíc přijde o první místo v žebříčku, kde ji vystřídá Medveděv.

Tenista Jiří Veselý se na turnaji v Dubaji rozehrál do vynikající formy a po skalpech Čiliče a Bautisty v pavouku narazil na světovou jedničku Novaka Djokoviče. Už v prvním setu dal vzpomenout na jediné vzájemné střetnutí z minulosti, které v roce 2016 opanoval, a v prvním setu Srba porazil.

Za úspěchem v úvodní sadě si šel už od prvního gemu. Nejprve Djokoviče po velkém boji brejknul, poté vyhrál i vlastní podání a šel do vedení 2:0. Světový hráč číslo jedna však neznervózněl a v následujících dvou hrách zvítězil. Navíc následně otočil průběžný stav na 3:2.

Ani Veselý se však věhlasného protivníka nezalekl a po vyhraném vlastním podání mu připravil další brejk. K němu mu pomohla i Djokovičova dvojchyba. Vedení si český tenista pojistil také vlastním výborným servisem. Srb už dokázal jen snížit na 4:5, Čech pak završil set opět vítězným gemem a triumfoval 6:4.

​Ve druhé sadě si oba soupeři drželi svá podání až do stavu 3:3. Pak znovu vystrčil drápky fantasticky hrající Veselý a zaznamenal další úspěšný brejk. Výbornou pozici si navíc pojistil dalším povedeným servisem. A to i přesto, že zapsal dvojchybu.

Djokovič ještě vzdoroval a znovu se dostal na dostřel jediného gemu, český tenista ale drama nechtěl připustit. Při vlastním podání už prohrával 40:15, dvěma esy se však dostal opět do kontaktu. Pak ale Srb gem dokázal uhrát a vyrovnal na 5:5. Následně se navíc dostal do trháku, když získal své podání. Veselý však srovnal na 6:6 a dotáhl set do tie breaku. V něm český tenista nedal soupeři šanci a po setech 6:4 a 7:6 postoupil do semifinále.