Další sporty

Basketbalisté Barcelony kvůli Ukrajině odmítli odcestovat do Petrohradu

Basketbalisté Barcelony kvůli Ukrajině odmítli odcestovat do Petrohradu
Basketbalisté Barcelony odmítli odcestovat do Ruska na zápas Evropské ligy. | Zdroj: Profimedia.cz

Představitelé basketbalové Barcelony oznámili, že tým neodletí k zápasu Evropské ligy do Petrohradu, který se měl konat tento pátek. Důvodem je válka na Ukrajině, kterou Ruskou rozpoutalo ve čtvrtek ráno. Dnes se v reakci na události v Evropě neodehraje ani bitva Euroligy mezi mnichovským Bayernem a CSKA Moskva. O bojkotu se mluví i v celku litevského Kaunasu.

Dění na Ukrajině významně zasahuje i do světa sportu. S jistotu se neodehraje páteční duel Evropské ligy v basketbalu mezi Barcelonou a Petrohradem. Hráči katalánského celku totiž odmítli do Ruska odcestovat. A to právě kvůli ruské invazi. Zástupci klubu to oficiálně oznámili v dnešním prohlášení na svých webových stránkách.

"Informujeme vás, že v důsledku informací, které se v posledních hodinách objevily o válce Ruska s Ukrajinou, se Barcelona rozhodla neodcestovat do Petrohradu," zaznělo ze španělského velkoměsta.

Zároveň došlo také k odkladu utkání Euroligy, které se mělo odehrát ve čtvrtek večer mezi Bayernem Mnichov a CSKA Moskva. Litevský Žalgiris Kaunas nechce odcestovat k duelům proti CSKA Moskva a Petrohradu, jež jsou naplánovány na konec března a začátek dubna.

Související obsah

Navíc vyzval, aby sportovní celky bojkotovaly zápasy s ruskými protivníky. Ředitel týmu Paulius Motiejunas řekl, že bude mluvit s dalšími západoevropskými celky, aby se všichni dohodli na společném řešení. 

 V pohárové Evropě se ukázal i Nymburk. V Lize mistrů skončil ale už před Vánocemi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události