Skvělý Mrázek vychytal střelce Wild, Pastrňák pomohl k výhře gólem

David Pastrňák se mohl v duelu proti Seattlu se spoluhráči radovat z branky i výhry. | Zdroj: Profimedia.cz

Český hokejový brankář Petr Mrázek pochytal v nočním zápase svého Toronta 29 střel a zásadním způsobem pomohl Maple Leafs k vítězství nad Minnesotou. K triumfu Columbusu přispěl dvěma nahrávkami útočník Jakub Voráček, stejný počet asistencí zaznamenal další forvard Tomáš Hertl v duelu San Jose proti Islanders. David Pastrňák se podílel na výhře proti Seattlu jednou trefou, asistenci pak zapsal ještě Pavel Zacha.

Ve 29. minutě sice inkasoval, pak však před svou brankou vystavěl neproniknutelnou zeď a nepustil za svá záda jediný kotouč. Čech Petr Mrázek postupně zapsal 29 úspěšných zákroků a vytáhl procentuální úspěšnost takřka k 97 procentům.

I proto byl český brankář jedním ze strůjců vítězství Toronta nad Minnesotou. Maple Leafs otočili nepříznivé skóre z 0:1 na 3:1 a oslavili tříbodové vítězství. Mrázek byl navíc vyhlášen druhou hvězdou zápasu. Tou první se stal dvougólový Auston Matthews.

David Pastrňák se ve 27. minutě za stavu 1:1 opřel do puku na levém kruhu a nechytatelnou dělovkou poslal Boston do vedení. Protivník ze Seattlu sice dokázal srovnat, v prodloužení však udeřil Jake DeBrusk a Bruins zvítězili 3:2.

Gólovou přestřelku mezi Floridou a Columbusem nakonec ovládli hráči Blue Jackets, kteří nasázeli do sítě soupeře šest branek. Jakub Voráček u dvou z nich asistoval. Nejprve nahrával Patriku Lainemu na vyrovnávací trefu zkraje 16. minuty, poté se podílel i na trefě Colea Sillinngera z 50. minuty a Columbus vyhrál 6:3.

Stejný počet nahrávek jako Voráček zaznamenal v zápase svých Sharks proti Islanders Tomáš Hertl. Ten byl na ledě u trefy Barabanova, jenž na konci první třetiny smazal těsný náskok soupeře. Český forvard poté zapsal asistenci i u dalšího vyrovnávacího zásahu Coutura ze 37. minuty. I když pak Hertl neproměnil jeden ze samostatných nájezdů, do kterých duel dospěl, San Jose přesto zvítězilo 4:3. K vysokému triumfu Devils nad Pittsburghem pomohl jednou asistencí Pavel Zacha.

Vůbec se naopak nedařilo brankáři Danielu Vladařovi. Ten pobyl mezi třemi tyčemi v duelu proti Vancouveru necelých 22 minut. Do zápasu naskočil ve 39. minutě, Markström měl totiž problémy s bruslí. Vladař čtyřikrát inkasoval a v úspěšnosti zákroků se nedostal ani přes osmdesát procent.

Výsledky nočních zápasů NHL:

Pittsburgh Penguins – New Jersey Devils 1:6 (0:3, 1:2, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Malkin (Guentzel, Crosby) – 2. Bratt (N. Hischier, Zacha), 6. Bratt, 7. Šarangovič (P. K. Subban), 30. Mercer (J. Hughes), 34. Severson (J. Hughes, N. Hischier), 50. N. Hischier (J. Hughes)

Florida Panthers – Columbus Blue Jackets 3:6 (1:1, 0:1, 2:4)
Branky a nahrávky: 9. Weegar (Barkov, Verhaeghe), 47. Huberdeau (Marchment, Forsling), 54. S. Bennett (Barkov, Huberdeau) – 16. Laine (J. Voráček), 30. Jenner (Gavrikov), 44. G. Carlsson (O. Bjorkstrand, Roslovic), 50. Sillinger (J. Voráček), 50. Danforth (A. Boqvist), 55. O. Bjorkstrand (Roslovic, Kukan)

New York Rangers – Washington Capitals 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 13. Zibanejad (Lafreniere, Z. Jones), 39. Lafreniere (R. Lindgren), 47. Kreider (A. Fox, Zibanejad), 52. Goodrow (K. Rooney, Reaves) – 59. Ovečkin (Kuzněcov)

Toronto Maple Leafs – Minnesota Wild 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 30. Matthews (Liljegren, Dermott), 51. Matthews (Marner), 60. Kerfoot (Marner) – 29. F. Gaudreau (Boldy, K. Fiala)

Nashville Predators – Dallas Stars 2:1sn (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 12. Tomasino (Fabbro), rozh. náj. Mikael Granlund – 22. J. Robertson (Pavelski, R. Suter)

Seattle Kraken – Boston Bruins 2:3p (1:1, 1:1, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 4. Giordano (Sheahan, Oleksiak), 34. Jordan Eberle (Marcus Johansson, Järnkrok) – 18. DeBrusk (Haula, Craig Smith), 27. Pastrňák (McAvoy, Grzelcyk), 61. DeBrusk (Coyle, McAvoy)

Vancouver Canucks – Calgary Flames 7:1 (0:0, 5:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 24. Elias Pettersson (Q. Hughes, J. T. Miller), 31. J. T. Miller (Q. Hughes, Elias Pettersson), 31. Horvat, 39. Horvat (J. T. Miller, Boeser), 40. J. T. Miller (TS), 45. Garland (Elias Pettersson, J. T. Miller), 48. Elias Pettersson – 58. Mangiapane

San Jose Sharks – New York Islanders 4:3sn (2:1, 1:2, 0:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 16. Barabanov (B. Burns, Hertl), 18. Weatherby (Viel), 37. Couture (R. Merkley, Hertl), rozh. náj. Couture – 15. Nelson (Mayfield, Bellows), 33. Parise (Aho, Barzal), 37. Pelech (Barzal, Parise)