Tenis

Zverev dostal za napadení sudího maximální pokutu. Hrozí mu i další tresty

Německý tenista Alexander Zverev již zná svůj trest za nesportovní chování na turnaji v Acapulcu, kdy raketou napadl rozhodčího Alessandra Germaniho na konci deblového utkání. Kromě toho, že byl okamžitě vyloučen z turnaje, musí zaplatit maximální pokutu 40 tisíc dolarů (900 tisíc korun), a navíc přijde o 31 570 dolarů (709 tisíc korun) na prémiích z turnaje. Od disciplinární komise mu navíc hrozí další tresty.

Německý tenista s ruskými kořeny Alexander Zverev přijel do Acapulca jako obhájce titulu. Ve dvouhře se mu sice dařilo, když dokázal postoupit do osmifinále, ale do něj už nenastoupil. Z turnaje byl totiž vyloučen. S Brazilcem Marcelem Melem totiž prohrál deblové utkání s dvojicí Glasspool/Heliovaara a neudržel po něm nervy. 

Po podání ruky soupeřům se přemístil k umpirovému rozhodčímu, pod nohy mu vyslal několik tvrdých ran raketou a také mu vulgárně nadával. Zverevovi se totiž nelíbilo, když v rozhodujícím super-tiebreaku sudí potvrdil míček z rakety soupeřů jako dobrý, čímž se dostali k mečbolu. Následovala hádka, za kterou dostal "pouze" varování. 

Související obsah

​​Za následné chování dostal Zverev od ATP pokutu 20 tisíc dolarů za urážky a 20 tisíc dolarů za nesportovní chování. Jde o maximální částku, kterou mohl dostat. Na prémiích za dvouhru a čtyřhru pak přišel o 31 570 dolarů, rovněž přišel o všechny body z turnaje. Jeho případem se bude disciplinární komise dále zabývat a hrozí mu další tresty, a to jak peněžité, tak i případný zákaz hraní. 

TN.CZ
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události