Plzeň si v klidu poradila s Pardubicemi, Hoftych Boleslavi nepomohl

Tomáš Chorý se raduje z branky ve speciálním dresu Zdroj: Profimedia

Ani s novým trenérem nedokázali fotbalisté Mladé Boleslavi zvítězit, když na Slovácku prohráli 1:2 kvůli penaltě v nastavení. Ze tří bodů se raduje Baník Ostrava, který vyhrál na hřišti Bohemians. Severočeské derby skončilo remízou. V naprosté pohodě si zastřílela Plzeň, která zničila Pardubice 4:0.

Mladá Boleslav uprostřed tohoto týdne po patnácti měsících vyměnila trenéra kvůli neuspokojivým výsledkům především v jarní části. Tři prohry a jedna remíza nebyly rozhodně to, co by si vedení klubu představovalo, a tak tým převzal Pavel Hoftych.

Utkání začalo pro Středočechy výborně, když v 17. minutě otevřel skóre Douděra. O něj ale přišli po hodině hry, když srovnal Jurečka. Zápas tak směřoval k remíze, ale v páté minutě nastavení Douděra fauloval ve vápně Vechetu a sudí po konzultaci s videem nařídil penaltu. K té se postavil Jurečka a suverénně proměnil. Pozice obou týmů v tabulce se nyní nemění, ale před Mladou Boleslav se může v neděli dostat Hradec Králové.

​Baník Ostrava si díky vítězství udržel čtvrté místo v tabulce. Za hosty se trefili Kuzmanovic a Almási v poslední patnáctiminutovce utkání. Pro slovenského útočníka to už byla desátá ligová branka v sezoně. Severočeské derby dvou trápících se týmů skončilo remízou 1:1, když Liberec poslal do vedení z penalty Rabušic a srovnával Černák.

V naprosté pohodě si zahrála plzeňská Viktorka, která na domácím hřišti přivítala Pardubice. Důležitá situace přišla už ve 20. minutě, kdy hostující Čihák dostal druhou žlutou kartu a musel do sprch.

​První gól vstřelil po rohovém kopu hlavičkou Lukáš Hejda a minutu před koncem prvního poločasu se trefil po krásném Sýkorově centru hlavou Jan Kopic. Ihned po změně stran se prosadil Milan Havel, který se dostal do vápna a následně zamířil na zadní tyč.

Definitivní podobu výsledku dal v nastavení Tomáš Chorý. Plzeň tak zvítězila 4:0 a minimálně do neděle se dostala na první příčku.