MMA

Král De Fries znovu dominoval. Na galavečeru KSW 67 zničil Stošiče

Polská MMA organizace KSW měla na programu turnaj, na kterém se střetli Phil De Fries a Darko Stošič. Britský bijec potvrdil svou pozici krále těžké váhy, a i když byl Srb houževnatým protivníkem, nevydržel ani do konce závěrečného kola. V něm ho De Fries strhl k zemi a zasypal tolika údery, že bývalý zápasník UFC několikrát klepl do podlahy a vzdal se. Britský zápasník tak po necelých čtyřech minutách boje znovu získal v těžké váze titul.

Zatímco v Praze se v sobotu konal turnaj OKTAGON 31, polská Varšava přivítala galavečer organizace KSW. Jeho vrcholem byl souboj mezi vládcem těžké váhy Philem De Friesem a bývalým zápasníkem UFC Darko Stošičem. 

Favorizovaný Brit šel do zápasu s osmi vyhranými duely v řadě a i tentokrát se mu proti soupeři dařilo. Stošič sice vypiloval formu a De Friesovi se snažil vzdorovat, na fightera, který od roku 2017 neprohrál, však nestačil. 

V prvních vteřinách se sice pokoušel útočit, Brit však velmi brzy jeho krátký nápor utlumil. Protivníka narazil na pletivo a strhl ho na zem, kde zápas s přehledem kontroloval a zasazoval Srbovi jednu ránu za druhou.

Každé kolo mělo takřka stejný průběh a Stošičovi docházely síly. V posledním kole De Fries srbského protivníka po krátkém boji vestoje poslal na zem a zasypal ho sprškou dobře mířených úderů. Stošič nápor nevydržel a pomocí několika ran do podlahy zápas "odpískal". De Fries tak díky technickému K.O. zvítězil a stal se šampionem těžké váhy. Utkání trvalo 3 minuty a 44 vteřin.

Související obsah

​Ve velterové váze se pak utkali Adrian Bartosinski a bývalý šampion dvoudivizí Fight Exlusive Night Andrzej Grzebyk. Zápas trval pouhá dvě kola a 33 vteřin. Grzebyk totiž nevydržel nápor protivníka a zaklepal o zem na znamení toho, že končí. 

Igor Michaliszyn neměl slitování s Idrisem Amizhaevou a triumfoval po 66 vteřinách, když soupeře odrovnal ranou loktem. V bantamové váze porazil Zuriko Jojua Šamila Banukajeva ve třetím kole. K jeho porážce použil armbar, tedy páku, která hyperextenduje loket. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události