Fotbal

Čech promluvil před finále poháru. Rusko neodsoudil, Abramoviče nekomentoval

Čech promluvil před finále poháru. Rusko neodsoudil, Abramoviče nekomentoval
Zdroj: Profimedia

Bývalý brankář Chelsea Petr Čech poskytl před finále Carabao Cupu televizi Sky Sports rozhovor, kde se samozřejmě dostalo na téma Ukrajiny a Romana Abramoviče. Nikterak otevřeně ale nepromluvil a volil hodně diplomatická slova.

Chelsea byla v posledních dnech velkým tématem, jelikož ji vlastní ruský miliardář Roman Abramovič, který má údajně úzké vazby na ruského prezidenta Vladimira Putina. Právě majitel londýnského klubu v sobotu vydal prohlášení, ve kterém se vzdal řízení Chelsea a předal ho správní radě klubové charitativní organizace.

V celém prohlášení ale ani jednou neodsoudil vpád ruských vojsk na území Ukrajiny, ani prezidenta Putina samotného. Samotný klub tak v neděli ráno přišel s dalším prohlášením, ve kterém stojí: "Všichni v klubu se modlí za mír. Situace na Ukrajině je hrozná a zničující."

Související obsah

​A ani Petr Čech, technický ředitel Chelsea, který má po stažení Abramoviče ještě větší úlohu v klubu, se neodhodlal ke kritice a volil hodně diplomatická slova. "Nemůžeme popřít, že je v Evropě válečný konflikt, který se týká každé lidské bytosti," pronesl Čech, který byl dotázán na prohlášení ruského majitele.

"Každý člověk má myšlenky s postiženými válkou. Stejné je to i s naším klubem. Doufáme, že se situace co nejdříve vyřeší," pokračovala česká gólmanská legenda. "Jako klub se připravujeme na zápas a snažíme se dělat věci pro hráče nejnormálněji, jak to jde. Ale máte pravdu, je to rozptýlení pro hráče i pro všechny ostatní na celém světě," dodal Čech.

Chelsea v osmifinále Ligy mistrů porazila Lille:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události