Fotbal

Abramovič se stahuje. Ruský miliardář se vzdal řízení Chelsea

Abramovič se stahuje. Ruský miliardář se vzdal řízení Chelsea
Zdroj: Profimedia

Majitel londýnské Chelsea Roman Abramovič předal řízení slavného klubu do rukou správní rady klubové charitativní organizace. Ruský miliardář už nějaký čas nemohl do Anglie kvůli sankčním omezením. O samotné ruské invazi na Ukrajině se nezmiňuje.

"Během mého téměř 20letého vlastnictví Chelsea FC jsem vždy vnímal svou roli jako správce klubu, jehož úkolem je zajistit, abychom byli tak úspěšní, jak jen dnes můžeme být, a zároveň budovat budoucnost a hrát pozitivní roli v našich komunitách," stojí v oficiálním prohlášení Abramoviče na webových stránkách Chelsea.

"Vždy jsem rozhodoval v nejlepším zájmu klubu. Zůstávám oddán těmto hodnotám. Proto dnes svěřuji správcům charitativní nadace Chelsea správu a péči o Chelsea FC," píše se dále.

Související obsah

"Věřím, že v současné době jsou v nejlepší pozici, aby se starali o zájmy klubu, hráčů, zaměstnanců a fanoušků," stojí v závěru sdělení.

Blues jsou aktuálně v Premier League na třetím místě se ztrátou 16 bodů na vedoucí Manchester City. K dobru mají ale dva zápasy. V neděli je čeká finále Carabao Cupu s Liverpoolem, které můžete sledovat od 17:30 na Nova Sport 2 a Voyo.

Od doby, kdy 55letý miliardář Chelsea koupil, tedy od roku 2003, vyhrál tým pětkrát Premier League, Anglický pohár, dvakrát Ligu mistrů a také Evropskou ligu.

V osmifinále Ligy mistrů si Chelsea poradila s Lille 2:0:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události