Tenis

Bouzková se prvního titulu na WTA nedočkala, v mexickém finále padla

Česká tenistka Marie Bouzková nedotáhla svou cestu turnajem v Guadalajaře do vítězného konce, ve finále s Američankou Stephensovou padla 1:2. Přesto se 23letá tenistka posunula v žebříčku o 15 míst. Nyní je na 81. místě, a to hned za bývalou světovou jedničkou Naomi Ósakaovou.

Česká tenistka bojovala o svůj první titul na kurtech WTA, ve finále na ni čekala žebříčkově lépe postavená Sloane Stephensová, která ale dle kurzů nebyla favoritkou. Pražská rodačka vedla v první sadě již 4:1, jenže parádně rozjetou sadu nakonec nedovedla do vítězného konce a první set ztratila v tiebreaku. 

Naopak druhý set jasně patřil české tenistce, jejíž nejlepší umístění v žebříčku bylo 46. místo. Bouzková Američanku vypráskala za necelých 40 minut výsledkem 6:1 a šlo se do rozhodující sady, která mohla Češce přisoudit první titul z nejprestižnější tenisové ženské organizace. Nakonec to ale nedopadlo dle představ.

Související obsah

Poslední set byl o 18 minut delší, ale dopadl podobným výsledkem, bohužel ve prospěch floridské rodačky. Stephensová vyhrála 6:2 a získala sedmé vítězství na okruhu WTA. Radovala se poprvé po třech prohrách a po téměř čtyřech letech, naopak Marie Bouzková si na svůj první triumf musí počkat. 

Finále WTA Guadalajara:

Sloane Stephensová – Marie Bouzková 2:1 (7:5, 1:6, 6:2)

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události