MMA

Dočkáme se odvety Kincl vs. Vémola? Terminátor chce někoho jiného

Dočkáme se odvety Kincl vs. Vémola? Terminátor chce někoho jiného
pod organizací XFN se střetli o titul střední váhy, Vémola tehdy vyhrál na body. Zdroj: profimedia.cz

V OKTAGONu je nový král! Patrik Kincl v pětikolové bitvě převálcoval díky kontrole na zemi Samuela "Piráta" Krištofiče a stal se šampionem střední váhy. Nabízí se tedy odveta mezi Kinclem a Karlosem Vémolou, která by se do historie česko-slovenského MMA mohla zapsat stejně jako Zápas století. Terminátor má však prozatím jiné plány.

Vémola stál v kleci naposledy v březnu 2021. Od té doby soupeřil hlavně se zraněním, které ho i vyřadilo z titulové bitvy s Krištofičem. V květnu se má představit v boxerském duelu s Otakarem Petřinou, tedy rapperem Marpem. Ale již vyhlíží i souboj dle pravidel MMA.

"Pirát fakt ukázal srdce, zabojoval. Nebude jednoduché ho ukončit. A já před sebou můžu mít další výzvu, další cíl. Jsem s Ondrou (Ondřej Novotný, promotér OKTAGONu) dohodnutý, že na Štvanici půjdu právě s Pirátem. Což je, myslím, fér. Skoro dva roky jsem nebyl v MMA zápase, tak si možná jen díky svému jménu hned nezasloužím titulový souboj. Musím porazit bývalého prozatímního šampiona, abych si ten titulový duel zasloužil. Takže to bude víc než fér. Půjdu s Krištofičem, toho porazím. Moje další výzva bude, že budu první, kdo ho kdy ukončil před limitem. No a potom na konci roku si dojdu pro ten pás, co má frajer, kterého už jsem jednou porazil. A vidím, že není v nejlepší formě, že není schopen tuhle váhu udýchat," řekl Vémola pro iSport.

Související obsah

Zklamání pro fanoušky? Po vítězném návratu Kincla na česko-slovenskou půdu je tím nejzajímavějším duelem právě odveta s Vémolou. Ten však již dříve označil Piráta za příštího soupeře a očividně si za svým slovem stojí. Rovněž jak sám uznal, nechce hned po dlouhé pauze skočit do zápasu o titul a před tím chce skalp poraženého. Otázkou, kterou nadhodil i Patrik Kincl, je, zda by duel Krištofič–Vémola přinesl i vyrovnanou podívanou, nebo jen show plnou trash-talku a poté další zápas plně v režii Terminátora.

"Viděli jsme průběh zápasu. Za mě zápas Vémola vs. Pirát nemá vůbec žádný smysl. Je vidět, že tenhle styl Pirátovi nesedí, že mu to nejde. Je to práce ne na měsíc nebo na dva, ale aby ohrozil zkušeného wrestlera, tak je to práce na rok. Neříkám, že byl špatný, ale bylo to málo na mě, natož na Vémolu. V mých očích to nedává smysl. Jediný zápas, který by mohl fanoušky zajímat a mohl být vyrovnaný, se nabízí asi jasně," pronesl nově korunovaný Kincl na pozápasové konferenci.

Jak to bude a co čeká na hvězdy OKTAGONu, nastíní nadcházející měsíce. Přes všechna přání, názory a spekulace má rozhodující slovo matchmaker a promotér Ondřej Novotný. Uvidí se, co se svým týmem připraví.

Před vstupem do OKTAGONu Patrik Kincl neúspěšně usiloval o pás v polské KSW. Podívejte se na jeho souboj s Robertem Soldičem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události