Fotbal

Teplice pomáhají Ukrajině. Dětem a matkám nabídnou vstup zdarma

Teplice pomáhají Ukrajině. Dětem a matkám nabídnou vstup zdarma
Stadion FK Teplice | Zdroj: profimedia.cz

I fotbalové Teplice se rozhodly pomoci lidem postiženým válkou na Ukrajině. Severočeský klub tak pořádá finanční sbírku. V řešení jsou také volné vstupenky pro ukrajinské děti.

"Stále to řešíme, chceme to mít připravené na nedělní zápas," svěřil se TN.cz tiskový mluvčí FK Teplice Martin Kovařík. FK Teplice se v neděli 6. března střetnou doma se Slováckem.

Podle slov Kovaříka budou zdarma vstupenky nejenom pro ukrajinské děti, ale i pro jejich matky. Pro vstup pak bude stačit předložit platný cestovní pas nebo občanský průkaz Ukrajiny.

​Fotbalové Teplice už také rozjely finanční sbírku na pomoc Ukrajině. Přispívat můžete prostřednictvím transparentního účtu Nadačního fondu FK Teplice.

"Před stadionem pak budeme mít i sběrné místo pro materiální pomoc," dodává mluvčí Kovařík. Severočeský klub pak také chystá využít reklamní panely na stadionu, které budou prezentovat organizace, jež momentálně realizují finanční sbírky.

Související obsah

​Samotný zápas proti Slovácku by pak pro ukrajinské diváky mohl být i symbolický i v tom, že klubovými barvami teplického klubu jsou žlutá a modrá. "Díky našim barvám by se u nás mohly matky s dětmi cítit alespoň trošku jako doma," uzavřel Kovařík. Díky tomu alespoň na chvíli získají rozptýlení ve velmi kruté době.

Bývalý fotbalový trenér brání svoji zem:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události