Další sporty

Startuje parkurové Global Champions League. Prague Lions mají novou sestavu

Startuje parkurové Global Champions League. Prague Lions mají novou sestavu
Anna Kellnerová na Prague Playoffs Zdroj: Profimedia

Ve čtvrtek startuje nový ročník parkurového Global Champions League. První závod se uskuteční v katarském Dauhá a český tým Prague Lions do něj vstupuje v nové sestavě. Stálicí ale zůstává česká závodnice Anna Kellnerová, která je zároveň i manažerkou týmu. Ta prozradila, jak nová sestava vznikala, ale i v jakých závodech se sama představí.

V nové sestavě je pět mužů a jedna žena. Vedle Češky Anny Kellnerové budou závodit Sergio Álvarez Moya, Niels Bruynseels, Pieter Devos, Leopold van Asten a Brian Moggre. Důvodem nové sestavy je to, že Kellnerová už nespadá do kategorie do 25 let. "Hledala jsem novou posilu do týmu, která by tuto pozici mohla převzít za mě. Po zvažování a vyjednávání jsem nakonec navázala kontakt s americkým jezdcem Brianem Moggrem. Byla jsem ráda, že jsme se po pár telefonátech domluvili a bude naší novou posilou. Dalším jezdcem, kterého jsme přibrali do týmu, je Pieter Devos, s nímž se znám velmi dobře. Je to velmi zkušený jezdec, má velice kvalitní koně a moc dobré výsledky," prozradila česká závodnice.

"Pieter Devos říkal, že je za tuto nabídku rád, protože ví, že náš tým má velmi pozitivní atmosféru a že se snažíme organizovat týmové výjezdy. Snažím se během plánování vyjít vstříc také tomu, že mají jezdci i jiné povinnosti. Třeba účasti v Pohárech národů nebo na dalších závodech, kterých se musí účastnit. Není to opravdu tak, že řeknu, kdo kam jede. Jako tým se snažíme vymyslet co nejlepší sestavy tak, aby to vyhovovalo koním i jezdcům," pokračovala 25letá parkuristka.

Na prvním závodě v Dauhá bude startovat sestava Niels Bruynseels a Pieter Devos. A Kellnerová už má plán i pro závody v Miami a Mexiku. Rozjednané jsou i další závody, ale vše se ještě může změnit. Mezi zmíněnými závodníky je právě i Kellnerová, která má na Miami skvělé vzpomínky, jelikož v loňském roce tam s Prague Lions oslavila senzační vítězství.

Související obsah

​"Mám na to opravdu krásné vzpomínky díky Classicovi a tehdejšímu týmovému kolegovi Gercovi Schröderovi. I proto se do Miami vždy těším. Jsou to skvělé závody s výbornou atmosférou," zavzpomínala Kellnerová. Nejsou to ale jediné závody, na které se těší. "Mám to moc ráda v St. Tropez. Je to tam dobře přizpůsobené pro koně a mají tam hezky uspořádané veškeré zázemí. Mělo by to být tedy další místo, kde se ukážu. Přeci jenom to je až za necelé tři měsíce, takže stát se toho může ještě mnoho. Ale doufám, že tam odstartuji," předjímá.

Nyní už se ale všichni soustředí na nejbližší závody v katarském jezdeckém centru Al Shaqab. Tam se představí 51 jezdců z 19 zemí světa a půjde o vysoké finanční dotace. "Každý rok se úroveň Global Champions zvyšuje. Loni se stal šampionem LGCT Peder Fredricson, týmový olympijský vítěz a stříbrný medailista v kategorii jednotlivců z Tokia. Všichni jezdci se na letošní sezonu připravovali poslední dva měsíce a chtějí se stát také šampiony. Vyhrát jednu etapu Longines Global Champions Tour je velmi náročné, ale abyste vyhráli celý šampionát, musíte mít jedinečného koně. Nebo koně a jedinečného jezdce. Každý se opravdu soustředí na vítězství v Longines Global Champions Tour," uvedl prezident a zakladatel Global Champions Jan Tops.

Související obsah

​V Dauhá se závody konají již 15. rokem. "Global Champions se zde koná každý rok od jejího zahájení v roce 2008. Centrum v Al Shaqabu je to nejlepší, co kdy bylo pro tento sport vybudováno a je to ideální místo pro zahájení Longines Global Champions Tour. Tento sport zaznamenal v Kataru obrovský vzestup, a i proto tady nejlepší jezdci rádi soutěží," prozradil ředitel závodů Omar Al Mannai. Celý ročník vyvrcholí opět v O2 Areně při soutěži Global Champions Prague Playoffs, která je na programu od 17. do 20. listopadu.

Pro letošní rok navíc platí nové pravidlo Mezinárodní jezdecké federace ohledně penalizace za překročení stanoveného času. Do této doby platilo, že v základních kolech inkasovala dvojice jeden trestný bod za každé započaté čtyři sekundy. V rozeskakování pak jeden trestný bod za jednu sekundu. Od letošního roku bude pro dvojici vždy jeden trestný bod za každou sekundu přes stanovený limit.

Sobotní vrchol závodů v Dauhá můžete sledovat živě na Nova Sport 2 a Voyo od 12:40.

Anna Kellnerová byla také hostem ve Snídani s Novou, kde prozradila, jak zvládá závodit, i když má alergii na koně:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události