Fotbal

Superliga se snaží opět rozjet. Šéf UEFA Čeferin absolutně nechápe

Superliga se snaží opět rozjet. Šéf UEFA Čeferin absolutně nechápe
Zdroj: profimedia.cz

A je to tu zas. Vznikne fotbalová Superliga, nebo nevznikne? Šéf fotbalového Juventusu Andrea Agnelli má odhalit snahu největších evropských klubů s novým nápadem a s pokusem o restart revoluční soutěže. Formát by měl být oproti tomu původnímu odlišný.

Zatím ještě není jasné, jak by reformovaný projekt měl vypadat. Podle italského deníku La Gazzetta dello Sport by měl Agnelli s určitým modelem přijít ještě během čtvrtečního dne na fotbalovém summitu mezinárodního deníku Financial Times. K celé události už se vyjádřil také předseda Evropské fotbalové unie (UEFA) Aleksander Čeferin.

Ten případným účastníkům pohrozil, že pokud se zúčastní Superligy, nebudou moci nastupovat v soutěžích pořádaných UEFA. "Nikdo jim nezakazuje hrát své soutěže. Pokud budou Superligu hrát, naše soutěže hrát nebudou," prohlásil na online konferenci Čeferin. "Mohou si zaplatit v podstatě kohokoliv, kdo s jejich myšlenkou bude souhlasit. Ale vše zůstane pouhou bezvýznamnou myšlenkou. Pro ně jsou fanoušci pouze spotřebiteli, pro nás jsou opravdu fanoušky," pokračoval šéf UEFA.

S velkou kritikou přišel i prezident španělské LaLigy Javier Tebas: "Superliga? Juventus, Barcelona a Real Madrid lžou víc než Putin." Poprvé se o megalomanském projektu začalo mluvit loni v dubnu, ale vše skončilo obrovským fiaskem. Navíc v době, kdy řádila epidemie koronaviru, což dodnes Čeferin nechápe.

Související obsah

​"Už mě opravdu nebaví mluvit o tomto nefotbalovém projektu. Nejdříve s tímto nápadem přijdou uprostřed světové pandemie a nyní odhalují plány uprostřed války. To žijí v nějakém paralelním světě, ne?" rozohnil se Čeferin. Nicméně první pokus o rozjetí soutěže se 12 evropským velkoklubům vůbec nezdařil. Po 48 hodinách od prvního oznámení bylo vše rozdupáno. Všech šest anglických klubů, které do Superligy chtěly vstoupit, bylo pod obrovskou kritikou fanoušků a následně od vedení jednotlivých celků přišla slova lítosti a omluvy.

V původním projektu se počítalo, že Superliga půjde primárně proti Lize mistrů. Každému ze zakládajících členů bylo přislíbeno 300 milionů eur (7,7 miliardy korun) jen za účast. Vítěz Ligy mistrů si nepřijde ani na polovinu.

Takto Petr Čech uklidňoval fanoušky Chelsea, kteří protestovali proti Superlize:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události