MMA

Dres Pasty nebo Holeše: Dvořák před duelem v UFC pořádá aukci pro Ukrajinu

Dres Pasty nebo Holeše: Dvořák před duelem v UFC pořádá aukci pro Ukrajinu
Zdroj: Archiv David Dvořák

Pomocnou ruku válkou zasažené Ukrajině nabízí také český MMA zápasník bojující v UFC David Dvořák, který pořádá aukci, z jejíž výtěžku se nakoupí humanitární potřeby, které budou odvezeny na Ukrajinu. Sportovní fanoušci, kteří se chtějí zapojit, mohou získat podepsaný dres NHL hvězdy Davida Pastrňáka či reprezentačního obránce Tomáše Holeše.

"Já mám na to názor jasný. Agresor je Rusko a vůbec s tím nesouhlasím. Je strašné, že se něco takové děje v dnešní době. Obzvlášť, když je to tak blízko k nám. Nechápu to," komentoval Dvořák dění na Ukrajině ve videu na svém kanále.

Nezůstal jen u slov a se svými partnery ve spolupráci s mezinárodní organizací ADRA oznámil aukci unikátních sportovních předmětů. Výtěžek přispěje k naplnění kamionu s humanitární pomocí, který příští týden vyrazí na východ.

Do dražby jdou čtyři předměty s vyvolávací cenou tisíc korun – šála West Hamu United podepsaná československou gólmanskou legendou Luďkem Mikloškem, dres Bostonu Bruins s číslem 88 podepsaný Davidem Pastrňákem a podepsaný reprezentační dres Tomáše Holeše, ve kterém vstřelil gól Nizozemsku na loňském evropském šampionátu. V aukci jsou také společenské hodinky z limitované edice Davida Dvořáka. Aukce s minimálním příhozem 500 korun probíhá na instagramu, a končí tuto neděli.

https://www.instagram.com/p/CapvjCksjph/

Den po ukončení aukce Dvořák, který od roku 2012 drží sérii 16 výher v řadě, odlétá do USA, kde ho 26. března čeká čtvrtý, prozatím nejtěžší zápas v UFC. Na galavečeru UFC Fight Night 205 se utká s Brazilcem a osmičkou muší váhy Matheusem Nicolauem.

Související obsah

Hradecký rodák však není jediný z české bojové scény, kdo se snaží pomoci. Druhý Čech v UFC Jiří Procházka se svou nadací BJP Foundation uspořádal 3. března charitativní koncert. A promotér Matouš Rajmont, jehož pořad K.O. magazín můžete sledovat na TN LIVE, Voyo a Nova Sport, chystá na 9. března koncert v Lucerně, kde vystoupí například Tři sestry, kapela Wohnout nebo Divokej Bill. Výtěžky z obou akcí půjdou na pomoc Ukrajině. Boxer Štěpán Horváth zase nasedl do auta a vydal se na Ukrajinu pro uprchlíky utíkající před válkou. 

Naposledy Dvořák v kleci uškrtil soupeře hned v prvním kole a jednou rukou:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události